Strona główna Na sygnale Kryminalne Okradł kaplicę cmentarną. Wpadł podczas włamania do domku letniskowego

Okradł kaplicę cmentarną. Wpadł podczas włamania do domku letniskowego

3
Policjanci zatrzymali 36-latka, który notorycznie okradał ogródki działkowe. Na koncie ma tez włamanie do kaplicy cmentarnej. Mężczyźnie grozi do 15 lat pozbawienia wolności. 

Złodziej został zatrzymany 7 lutego 2022 roku. Tego dnia około godziny 16.30 policja przyjęła zgłoszenie o włamaniu działkach przy ulicy Szpitalnej.
Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Zgłaszający powiadomił policjantów, że podejrzewany mężczyzna ucieka w kierunku ulicy Piotra Skargi. Policjanci zablokowali sprawcy drogę ucieczki. Podejrzewany został zatrzymany.

– Mężczyzna był pobudzony i nerwowy. Nie wykonywał poleceń mundurowych. Został obezwładniony i dowieziony do jednostki policji. Jak się okazało 36-latek wybijał okna w domkach letniskowych i wynosił wartościowe rzeczy. Tym razem nie zdążył zabrać mienia bo udaremniła to interwencja jednego z właścicieli, który wezwał stróżów prawa. Kryminalni ustalili że ten sam mężczyzna włamał się kilka dni wcześniej do kaplicy cmentarnej. Wtedy ukradł wzmacniacz elektroniczny – opisuje sprawę podkomisarz Ilona Sidorko z KPP Pabianice.

36-latek był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu 22 zarzuty.

– Tłumaczył swoje zachowanie nadmiarem wypitego alkoholu, a także chęcią szybkiego zarobku – dodaje rzecznik policji.

Śledczy skierowali do prokuratury wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Za popełnione w warunkach recydywy przestępstwo może grozić mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy policja go już zatrzymała??

Nie, ten na zdjęciu to przebrany policjant.