Strona główna Aktualności Z miasta Okno pogodowe i 90 osób na budowie (RAPORT Z REMONTU)

Okno pogodowe i 90 osób na budowie (RAPORT Z REMONTU)

32
Przez ostatnie dwa dni widać było zaangażowanie wykonawcy w prace przy modernizacji torowiska. – Tak to powinno wyglądać każdego dnia – komentują mieszkańcy. 

We wtorek na ulicy Zamkowej, na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Traugutta zaroiło się do pracowników w odblaskowych kamizelkach. Drogowcy korzystali z chwilowego okna pogodowego.

Prowadzenie tego typu prac bezwzględnie wymaga zachowania odpowiedniego reżimu technologicznego, związanego przede wszystkim z warunkami atmosferycznymi. Nie można było przystąpić do rozkładania asfaltu wcześniej, ponieważ najpierw były ujemne temperatury, a później – trwające niemal ciągle opady deszczu, które spowodowały, że warstwy konstrukcyjne były zbyt wilgotne – wyjaśnia Małgorzata Wilczek, kierownik działu przygotowania i realizacji inwestycji w PROGREG InfraCity Sp. z o.o.. – Utrzymujące się w ostatnich dniach dodatnie temperatury oraz sucha i słoneczna pogoda umożliwiły prowadzenie tych prac. Wykonawca wykorzystał to okienko pogodowe, prowadząc prace do godzin późnowieczornych, przy maksymalnym możliwym zaangażowaniu sprzętu oraz ludzi i pomimo fali zachorowań na covid-19, przy robotach budowlanych pracowało we wtorek 90 osób.

Dzięki korzystnej aurze, we wtorek 15 lutego na jezdni północnej na odcinku od ulicy Traugutta do ulicy Pułaskiego ułożono 750 m² warstwy podbudowy bitumicznej, na odpowiednio przygotowanej warstwie podbudowy zasadniczej. Prace te były kontynuowane w środę 16 lutego na jezdni południowej. Prace trwały do późnych godzin wieczornych.

Jak informuje wykonawca prace prowadzone są na wielu odcinkach:

  • W ciągu ostatniego miesiąca wykonawca korytował jezdnię południową i układał warstwy konstrukcyjne na odcinku od ulicy Wyszyńskiego do ulicy Konopnickiej.
  • Na odcinku od ulicy Kilińskiego do ulicy Waryńskiego układano krawężniki i oporniki. Kontynuowano układanie betonowych płyt torowych i międzytorowych. Koryta w płytach torowych zabezpieczano specjalną powłoką ochronną, przed ułożeniem w nich szyn. Spawane były złącza szynowe.
  • Budowano nowy kanał teletechniczny pod ulicą Zamkową. Zwiększyło się również zaawansowanie robót elektroenergetycznych – kontynuowano układanie kabli trakcyjnych i oświetleniowych, zamontowana i uzbrojona została nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Zamkowej, Traugutta i Narutowicza.
  • Kontynuowano budowę nowego kanału deszczowego w ulicy Zamkowej (w rejonie ul. Staszewskiego), jak również wyprowadzano sięgacze kanalizacji deszczowej w ulice poprzeczne (m.in. w ul. Żeromskiego).
  • Między ulicami Batorego i Piłsudskiego kontynuowane są prace archeologiczne, na tym odcinku prowadzone są także prace związane z budową odwodnienia na odcinku od rzeki Dobrzynki do ulicy Batorego. Zdemontowano również część słupów oświetleniowych.
  • W okolicy ul. Konstantynowskiej wykonawca rozbierał istniejącą nawierzchnię oraz korytował prawoskręt na skrzyżowaniu ulic Konstantynowskiej i Warszawskiej. Na odcinku od ulicy Konstatynowskiej do 3 Maja wykonywano warstwy konstrukcyjne jezdni – wzmocnienia podłoża, podbudowy pomocniczej i podbudowy z kruszywa. Ustawiano również krawężniki przy krawędziach peronów przystankowych i przejść dla pieszych. Na całym odcinku (do Sikorskiego) wykonywano również odwodnienie, usuwano kolizje elektroenergetyczne, układano kable trakcyjne i oświetleniowe, montowano fundamenty pod słupy oświetleniowe, kontynuowano układanie płyt międzytorowych, regulowano wysokościowo skrzynki wpustów ulicznych.
  • Na ulicy Łaskiej w ostatnim czasie montowano fundamenty pod słupy na potrzeby doświetlenia przejść dla pieszych (przy ulicach Szarych Szeregów i Ostatniej). Największy zakres robót toczył się na krańcówce tramwajowej przy ul. Wiejskiej. Tam kontynuowano układanie krawężników oraz wykonywanie nawierzchni peronów tramwajowych i dojść do nich. W środę 16 lutego na pętli zamontowano natomiast pierwszy napęd systemu sterowania ruchem.
  • Na ul. Warszawskiej od Sikorskiego do Widzewskiej regulowano torowisko tramwajowe oraz obsypywano je tłuczniem. Montowano także stożki na studniach drenażowych. Przy ulicy Widzewskiej montowano i uzbrajano rozjazd tramwajowy, spawano złącza szynowe. Kontynuowano także prace związane z nową podstacją trakcyjną na Dużym Skręcie – wykonywano przyłącza elektroenergetyczne oraz montowano kable SN, 15 kV, zasilające i powrotne.
  • Prace prowadzono również na odcinku 5, czyli w Ksawerowie. Kontynuowano tam roboty brukarskie, montowano elementy sieci trakcyjnej, regulowano system sterowania zwrotnic.
Termin zakończenia remontu przesunięto na ostatni dzień października. Do końca listopada 2022 mają być zatwierdzone wszystkie odbiory.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pani Małgorzata Wilczek to bzdury opowiada.
Ale tak to jest jak wujo robotę załatwi.
Budowy idą nawet przy minusowych temperaturach i po odbiorze nic się nie sypie. Ale jeżeli wykonawca zaczyna 10 robot na raz to tak jest. Głupie tłumaczenie.
Gdzie Włodan nie robi tam babę pośle

He he😂😂😂😂

Co to zmieni ? Przy takich opóźnieniach i olewaniu tematu przez władze miasta. Dwa dni zrobili pokazówkę i będą cedzić dalej 🙂

Może przeczytali komentarze na grupie i zrozumieli ,że ludzie mają sklepy i lokale i w tym mieście płacą podatki!!!
I może zrozumieli ,iż każdy chce się w miarę sprawnie przemieszczać po mieście a nie po wielkiej budowie bo tak to obecnie wygląda.

Tomek ty tak na poważnie czy się zgrywasz 😉

A ja mam pytanie do Pani Małgorzaty Wilczek, czy mogłaby zabrać głos i odpowiedzieć na pytanie, czemu nic a nic nie jest robione na skrzyżowaniu ulicy Szerokiej i Łódzkiej w Ksawerowie? Czym to jest spowodowane i kiedy ta sytuacja ulegnie zmianie, że pojawia się tam robotnicy, którzy zaczną w końcu pracę na tym skrzyżowaniu?

Podobno czekaja na jakies pozwolenie. Chodzi o to drzewo i przeprowadzenie rowu obok. W urzedach teraz zajmuja sie nowym wałem wiec troche to potrwa.

Jak to czym? Jak to pani Małgorzata powiedziała – brak okienek pogodowych uniemożliwia wykonywanie jakichkolwiek prac… Jak się takie okienko kiedyś trafi, to i do Ksawerowa może jakaś ekipa zawita… Tylko czy tych okien pogodowych wystarczy, aby ukończyć remont…

Pełna mobilizacja, byli instalatorzy, asfalciarze, brukarze, delegacja władz miasta, emeryci i renciści, chonorowi dawcy krwi a nawet konne oddziały chorągwi sieradzkiej i łęczyckiej.
Wielkie brawa👏👏🤝, tylko tak dalej a zwyciężymy 😁

Brawo dla wykonawców za wymyślenie nowego systemu pracy 3 dni robimy 27 leżymy.🤣🤣
Ale zaskoczenie z tym przesuniętym terminem.😉😏🤣 Informacyjnie ta zima jest jak narazie niezwykle łagodna ale co z tego jak się ludzi ma w głębokim poważaniu. Bez doglądania tematu przez Pana Jacha nawet tyle by nie robili.

I dziękujemy szefowi wszystkich szefów, że zareagował – z pewnością tak było 🙂

Jestem ciekaw kto odpowie za upadek przedsiębiorstw na zamkowej i warszawskiej.

A co 60 tys mieszkańców obchodzi, że kilku przedsiębiorców nie umie sobie poradzić ? Dla mieszkańców ważniejsza jest nowa droga niż kilku nowobogackich. I z jakiej racji ktoś ma za ich upadek odpowiadać ? Mają nie robić remontu bo ktoś sobie przy ulicy lokal wynajął ?

Ludzie z tych biznesów żyją i utrzymują to miasto więc obchodzi.
Każdy chce aby ukończyć tę budowę i żeby można było się przemieszczać komfortowo.

Utrzymują miasto ? Nie rozśmieszaj mnie. Kto niby ma odpowiadać za to, że robi remont drogi, i narazi się kilku pseudobiznesmenom mającym czas biadolić na forum internetowym, że im się remont nie podoba, bo są najważniejsi i mają gdzieś 60 tys mieszkańców tego miasta, którzy z tego remontu skorzystają ?

Mieszkaniec – Oczywiście ,że to BOGACI utrzymują wszystkich w tym lickim kraju. Sądzisz ,że emeryt ze swoimi dwoma tysiaczkami zasila cokolwiek ,oprócz cmentarza??? Serio? Podrzuć mi proszę ,gdzie są miejsca pracy w Pabianicach – oprócz sklepów……… hm – nie – no wiedziałem , MPK . Tam jest wielu kierowców. Cóż – sądzę ,że jak na typowego przedstawiciela sortu numer jeden – no właśnie – CO?

O mamo !!! Ego na poziomie wszechgalaktyki. Kilku biznesmenów z Zamkowej utrzymuje miasto 😁😁😁😁😁 A 60 tys mieszkańców nie płaci podatków, jedynie biorą od miasta pieniądze. Może warto się dowiedzieć gdzie, czyje i jaka część jakich podatków idzie do poszczególnych struktur państwowych. Może się okazać że zasilasz pisowski budżet, a sądzisz, że kasę miasta.

Last edited 11 miesięcy temu by Mieszkaniec

Co za dno.

Wina Tuska xD

Jeśli już skręcasz w tym kierunku, to tak. No bo kto jak nie jego formacja zarządza miastem.

Za inwestycje odpowiada wiceprezydent Gryglewski, który jest z nieco innej formacji, a Mackiewicz jest z BSR, podobnie jak drugi wiceprezydent.

obserwując tych nygusów nie trzeba oglądać kabaretu sytuacja z wczoraj na Zamkowej rano . Przyjechali niby elektrycy przed 8 wysiedli w samochodu o 9.00 pierwszy tekst po wyjściu z auta ” Ku..a a miało padać ” wypompowali wodę z rowka pod kabel włożyli kawałek kabelka ale po zakończeniu pracy rowu nie zasypali przyjechali dzisiaj coś poprawiać i od czego zaczynają od wypompowania wody z tego rowu – no geniusze . a kabel w wodzie pływa A jak idą w stronę miejsca pracy to jak by mieli po 99 lat albo za karę – tacy szybcy w działaniu

Panie Redaktorze gratuluję zajęcia się sprawą. Podejrzewam, że poprzednie artykuły przyczyniły się do wymuszenia na wykonawcy swojej pracy. Swoją drogą do czego doszło, gdy cieszymy się, że ktoś wreszcie robi to, co powinien.

Drodzy mieszkańcy jak dzisiaj wygląda sprawa tych prac? Czy dzisiaj też tak ochoczo pracownicy przystąpili do pracy i też się tak uwijają czy może wręcz przeciwnie?

Panie redaktorze może pan robić codziennie taką relację i wstawiać na stronę?
Może to zmobilizuje postęp prac i kiedyś skończą tę budowę?

Bardzo dobry pomysł! Może oddzielna zakładka na stronie z codzienną (foto)relacją jak przebiegają (albo i nie) prace. Może taki „dziennik” z placu boju zmotywuje wykonawcę do realizacji swoich obowiązków!

Jak już jesteśmy przy budowach to ciekawe czemu budowa parkingu na dawnym boisku na Wileńskiej stoi już od półtora miesiąca :-k

Za dużo błota i później trzeba łopatę czyścić.
Na wiosnę pewnie zaczną.

Pośpiech jak muł w piątek czterech fachowców całą dniówkę oprawiali 1 właz na studzience

Coś mi tu śmierdzi…. Czujecie to? ten smród? ….. to capi zbliżający się termin zakończenia prac. Robota w nocy? no no no, uważajcie bo przez pomyłkę skończycie przed czasem! :D:D:D:D
Mam pomysł dla Pana Redaktora Przemysław o utworzenie takiego cyklicznego felietonu wyśmiewania remontu Zamkowej. Może jak się zaczną wstydzić to się coś zmieni…

Tutaj to można utworzyć epopeje o bohaterach budujących w pocie czoła.

Wszystkie siły rzucone na centrum ,a przy Warszawskiej nie ma nikogo, brawo