Strona główna Styl życia Okna na każdą kieszeń

Okna na każdą kieszeń

0

Gdy budujemy lub remontujemy dom, najczęściej okazuje się, że budżet, który sobie założyliśmy na ten cel, jest niestety niewystarczający. Koszt materiałów, robocizny oraz dodatkowych wydatków, których nie przewidzieliśmy, przekracza często nasze oszczędności. Warto jednak wiedzieć na czym można oszczędzić, a gdzie raczej nie ma sensu ciąć kosztów. Jednymi z elementów, które mają kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o nasz komfort, wygodę oraz wysokość rachunków, są okna. Nie warto tu wprowadzać oszczędności, bo te odbiją się nam „czkawką” kilka miesięcy później. Tanie okna są często kiepskiej jakości, a co gorsza – montują je niedoświadczone ekipy.

Czy okna muszą być drogie?

Niekoniecznie. Warto przed zakupem poszperać w sieci i popytać znajomych o godne polecenia firmy monterskie. Tak naprawdę to głównie od prawidłowego, zgodnego ze sztuką montażu okien zależy ich funkcjonalność. Na etapie osadzania okna można popełnić sporo błędów, związanych głównie z nieodpowiednim uszczelnieniem lub montowaniem okna Kraków w zbyt dużym lub zbyt małym otworze ściennym. Takich uchybień nie widać po pracy ekipy monterskiej, więc ciężko je zweryfikować. Jedyną opcją jest śledzenie krok po kroku poczynań monterów – na tym jednak musielibyśmy się znać, żeby wychwycić konkretne błędy. Nie każdy wie, jak powinno wyglądać prawidłowo montowane okno – dlatego łatwiej po prostu postawić na sprawdzonego usługodawcę.

Czym charakteryzuje się solidna stolarka okienna?

Wybierając usługodawcę w zakresie montażu okien sprawdźmy:

  • Czy firma ma odpowiednie doświadczenie – inaczej mówiąc czy ekipa montowała wcześniej okna w obiekcie podobnych do naszego?
  • Jak długo usługodawca istnieje na rynku?
  • Czy możemy znaleźć pozytywne czy negatywne opinie w sieci na temat montażu okien przez daną firmę?
  • Czy jest to przedsiębiorstwo polecane jako solidne, terminowe i profesjonalne?

Na czym jeszcze nie warto oszczędzać?

Nie tylko okna stanowią bardzo ważny punkt konstrukcyjny w naszym domu czy mieszkaniu. Z pewnością nie powinniśmy szukać oszczędności również na instalacjach – ani wodno-kanalizacyjnych ani elektrycznych. To kolejny element, który w razie niezadowolenia, trudno będzie zmienić. Nieprawidłowe ułożenie kabli, zbyt mała liczba gniazdek, krany w złym miejscu – takie błędy będą nas kosztować i nie chodzi tu tylko o kwestie finansowe. Zmiana ułożenia przewodów wiąże się z rozryciem ścian, źle ułożone ogrzewanie podłogowe spowoduje konieczność odrywania paneli lub płytek podłogowych, a zbyt mała liczba gniazdek będzie skutkowała wierceniem w ścianach i uszkodzeniem elementów wykończeniowych. Niestety wiele osób nie zastanawia się nad takimi kwestiami projektując dom, dopiero później, po kilku tygodniach mieszkania, zaczynamy zauważać swoje błędy. Aby uniknąć chociażby części z nich, warto spotkać się z architektem i przedyskutować swój wstępny projekt zanim ekipy budowlane rozpoczną prace. Profesjonalista ma z pewnością spore doświadczenia w błędach projektowych dotychczasowych klientów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments