Strona główna Na sygnale Kryminalne Ojciec-sadysta za kratami

Ojciec-sadysta za kratami

0

W trakcie rodzinnej awantury 70-letni Wacław P. złapał za nóż kuchenny i groził nim swojej 33-letniej córce Elizie. Sąd kazał go aresztować.

W piątek 8 sierpnia pabianiccy policjanci interweniowali w jednym z domów w Ślądkowicach, gdzie gdzie zatrzymali Wacława P., który znęcał się fizycznie i psychicznie nad córką Elizą.

– Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pomiędzy ojcem a córką doszło do awantury, w trakcie której mężczyzna złapał córkę za włosy a następnie chwycił nóż kuchenny i zaczął jej grozić.  Na pomoc kobiecie ruszyła matka, wówczas Wacław P. wyjął z szuflady drugi nóż  i powiedział do niej, że ją też załatwi. Wtedy Teresa P. wyszła przed dom i zaczęła wołać o pomoc. Wołanie usłyszał przechodzień, który powiadomił policję – relacjonuje przebieg zdarzeń st. aspirant Tomasz Wójcicki.

Ojciec przestraszył się i puścił córkę, która wraz z matką schowała się do pokoju oczekując na przyjazd policjantów. Eliza P. posiadała rany cięte dłoni. Wezwano pogotowie, którego pracownicy na miejscu udzielili pomocy medycznej.

Wacław P. został zatrzymany.  W dniu 9 sierpnia został przesłuchany – nie przyznaje się. Tego samego dnia na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pabianicach, Sąd Rejonowy w Pabianicach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu aresztowany został 59-letni mężczyzna, który przez 10 lat znęcał się nad żoną.

REKLAMA