Strona główna Aktualności Z miasta Oferta przekroczyła budżet o… 12,5 mln złotych

Oferta przekroczyła budżet o… 12,5 mln złotych

14
Starostwo Powiatowe w Pabianicach chce wyremontować drogę w Rydzynach, ale zaproponowana przez oferenta kwota zwaliła urzędników z nóg. 

W maju minionego roku informowaliśmy, że powiat otrzymał 9 mln złotych (w ramach programu Polski Ład) na przebudowę drogi w Rydzynach na odcinku od ul. 20 Stycznia w Pabianicach do drogi wojewódzkiej nr 485 w Pawłówku. To około 6 kilometrów drogi wiodącej aż przez 3 gminy (miasto Pabianice, gminę Pabianice i gminę Dłutów). W ramach przebudowy zaplanowano m.in. wymianę nawierzchni oraz ciąg pieszo-rowerowy. Starostwo dołożyło pół miliona złotych do tej kwoty i pod koniec roku ogłosiło przetarg.

Do postępowania zgłosiła się jedna firma i za wykonanie zaplanowanych prac zażądała… blisko 22 mln złotych. To o 131,5% więcej niż zakładał budżet.

– Czekamy na wynik drugiego przetargu – mówi Krzysztof Habura, starosta pabianicki. – Liczymy na rozsądniejsze oferty, a w razie potrzeby będziemy rozmawiać z gmina, przez które przebiega droga, o partycypacji w kosztach.

Oferty w drugim przetargu można składać do 23 lutego 2023 roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W trosce o podniesienie swoich diet zapomnieli, że jest inflacja.

131,5% inflacji!!! A Glapiński mówi, że tylko 15.

Skąd powiat otrzymał te środki Panie Redaktorze ?

W obecnej sytuacji nie ma się za bardzo co ekscytować tym skąd pochodzą środki ponieważ najczęściej sa to te same które zostały zabrane samorządom na różne spsoby, przepuszczone przez budżet państwa i z naklejoną nową etykietką rozdawane jak by rząd nie wiadomo jaką łaskę robił. Aczkolwiek jeśli chodzi o inwestycje drogowe naszego powiatu to zawsze były raczej mizerne a drogi powiatowe łatwo było rozpoznać bo były to te w najgorszym stanie wiec tu jest przynajmniej pewnosc, że te 9 mln pójdzie na to zadanie.

Pewnie to ta sama firma co tak prężnie działa na Zamkowej.Siedzą i kasę liczą zamiast robić.

Starostwo z Haburą powinno być zlikidowane.500 000 zł dają na budowę drogi ? To żart ? Po co oni tam są w tym urzędzie ? Zlikwidować to bagno i pieniądze by były na inwestycje z pensji tych nieudaczników.

My ze szagrym zrobimy za 12 milionów.
I szwagier mówi że w terminie bydzie zrobione

A wystarczyło starać się o dofinansowanie tam gdzie starał się koleś co dostał 55 milionów w 5 minut.

Co Cię boli że aż tak Cię to boli?

Można wiedzieć jaka firma się zgłosiła do tego postępowania ?

Włodan

a kto na zająca?

nie ma się co szczypać, uważam, że cena powinna być 200% wyższa ale żeby było zrobione jak należy, obecna nawierzchnia jest bardzo długo, a teraz to wygląda trochę inaczej 30% swoich zatrudnionych ale na remonty dróg etc. brak,

Przecież te pieniądze są ludzi ! a nie starostwa więc niech wezmą się do roboty włącznie z Panią rzecznik !