Strona główna Aktualności Z miasta Ofert dealerów nie zabrakło. Straż miejska kupuje nowe auto

Ofert dealerów nie zabrakło. Straż miejska kupuje nowe auto

3
Wybór był spory. Funkcjonariusze straży miejskiej zamówili nowy samochód ze specjalną zabudową do przewozu osób nietrzeźwych i niebezpiecznych. Komenda przy ul. Narutowicza 33 powinna go otrzymać najpóźniej do końca czerwca.

Dealerzy proponowali sprzedaż rozmaitych modeli Volkswagena, Opla, Fiata i Citroena. Ostatecznie, po rozpatrzeniu wszystkich „za” i „przeciw”, podjęto decyzję, że będzie to wyprodukowany w tym roku Fiat Doblo.

– Ma silnik diesla (1.6 JTD) i wziąwszy pod uwagę cenę – 95 tysięcy złotych – bogate wyposażenie – mówi Tomasz Makrocki, komendant straży miejskiej. – Mieści się w niej również komplet zimowych opon. Długość samochodu wynosi około pięciu metrów, co sprawi, że przewożonym przez nas osobom będzie wygodniej niż w użytkowanym już Volkswagenie (w takich samych celach – przyp. red.). Gwarancja trwa dwa lata.

O wyborze Fiata zadecydowały również inne powody, m.in. czas dostawy. Niewykluczone, że nowe auto zostanie dostarczone za dwa tygodnie, podczas gdy, jak zauważa komendant, np. na Volkswagena trzeba byłoby czekać pół roku dłużej. Do Fiata przekonały również opinie kolegów po fachu.

– Samochodami tej marki jeżdżą łódzcy strażnicy miejscy i są z nich zadowoleni – dodaje Tomasz Makrocki.

Dealer ze stolicy województwa, bo to jego oferta spodobała się najbardziej, dostarczy auto od razu gotowe do użytkowania, tzn. odpowiednio oznaczone i z zamontowanym „kogutem”.

Fiat Doblo zastąpi jedną z dwóch ośmioletnich Dacii, które nie mają specjalnej zabudowy.  Dacia zostanie prawdopodobnie przekazana magistratowi. W użytkowaniu będzie druga i wspomniany, dwuletni Volkswagen.

Na zakup samochodu dla straży miejskiej przeznaczono z budżetu miasta 110 tys. zł.

REKLAMA
Poprzedni artykułCiało w rzece. Kobieta nie żyła od kilku dni
Następny artykułŁKO – kolejka 28. Zieloni rozbici przez Termy, PTC z cennym remisem
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A łódzkie pogotowie na fiaty narzeka..

Przepłacili.
Najlepsza i najtańsza to oferta ZWiKu Pabianice (patrz UM).
Kupuje samochód jaki sobie zażyczysz(patrz UM),zawiera umowę najmu jaką chcesz (patrz UM)- bo prowadzi działalność zakupu i wynajmu. I najważniejsze to cena samochodu -bez znaczenia bo płacą mieszkańcy Pabianic w cenie wody i ścieków (patrz samochody UM).

I wszystko w białych rękawiczkach.