Strona główna Aktualności Polityka Odwiedzi nas kolejny kandydat na prezydenta RP

Odwiedzi nas kolejny kandydat na prezydenta RP

1

Kontrowersyjny polityk Grzegorz Braun spotka się z mieszkańcami Pabianic w czwartek 30 kwietnia.

Grzegorz Braun to reżyser i scenarzysta pochodzący z rodziny, która mocno związana jest filmem. Ostatnio jednak Braun zajmuje się więcej polityką niż kinematografią. Nawet gdy robi film, to polityczny. Reżyser ma na swoim koncie dokumenty, które wywoływały publiczne debaty. Najburzliwszą wywołał obraz o kontaktach prezydenta Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa „Plusy dodatnie, plusy ujemne”. Nakręcił też film o gen. Wojciechu Jaruzelskim „Towarzysz Generał”.

Wygłaszane przez niego poglądy są bardzo kontrowersyjne, ale znajdują poparcie. Kandydat musiał bowiem zebrać 100 tys. podpisów, żeby stanąć w szranki o fotel prezydenta Polski.

W lutym 2015 roku sąd uznał Brauna winnym znieważenia policjanta i stosowania przemocy wobec jednego z policjantów podczas podczas ekshumacji jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej. Skazał go na grzywnę w wysokości 2 tys. zł.

Podczas jednego z ostatnich wywiadów radiowych mówił m.in., że „prezydent Komorowski to agent Moskwy, a jego antypolska kancelaria to gniazdo masonów”.

Spotkanie zaplanowane jest na godz. 17.00 w hotelu Aviator przy ul. św. Rocha.

REKLAMA
Poprzedni artykułPrzeleciał na drugą stronę jezdni
Następny artykułTrzy koszykarki w kadrze Polski U-14
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Niesamowite że wszyscy pozasystemowi politycy są „kontrowersyjni”