Strona główna Aktualności O pracy w rolnictwie wie najwięcej

O pracy w rolnictwie wie najwięcej

0

Uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie wiedzy o rolnictwie. Dzięki temu ma zapewnione studia, stypendium i zwiedzi Parlament Europejski.

Mateusz Stępień pokonał w sumie 2,5 tys. uczestników ze 137 szkół o profilu rolniczym i leśnym, bo tylu uczniów wzięło udział w eliminacjach. W finale VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego oraz Rektora SGGW Alojzego Szymańskiego, który odbył się w siedzibie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wzięło udział natomiast 109 najlepszych uczniów z eliminacji.

Zwycięzcą okazał się uczeń szkoły z naszego powiatu. Mateusz na co dzień uczęszcza bowiem do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie, który znajduje się w Ksawerowie. Jego opiekunem był nauczyciel przedmiotów zawodowych – Zbigniew Ratuszny. Obaj nie spodziewali się takiego sukcesu.

– Poziom był wysoki i pytania były trudne. Nie spodziewałem się, że mogę zająć 1 miejsce – powiedział po konkursie dla portalu agropolska.pl Mateusz Stępień.

– Jestem zaskoczony szczerze mówiąc. Od 7 lat moi uczniowie biorą udział w tym konkursie i najwyższe miejsce do tej pory to 7. sprzed 4 lat. W ubiegłym roku startował Mateusz i zajął 75. miejsce, a w tym był już najlepszy – powiedział natomiast Zbigniew Ratuszny.

Nagrody jakie zdobył Mateusz to:

  • indeks uprawniający do podjęcia studiów na dowolnym kierunku w Wydziale Inżynierii Produkcji SGGW,
  • wycieczka do Europarlamentu Europejskiego,
  • roczne stypendium w wysokości 500 zł miesięcznie,
  • inne nagrody rzeczowe i upominki ufundowane przez współorganizatorów.

Opiekun laureata, Zbigniew Ratuszny otrzymał nagrodę finasową od Prezesa KRUS, który był  współorganizatorem konkursu.

REKLAMA