Strona główna Dzieje się Życie szkolne O Papieżu wiedzą najwięcej

O Papieżu wiedzą najwięcej

0

Gimnazjaliści wykazali się wiedzą na temat Ojca Świętego.

2 czerwca w Gimnazjum nr 1 w Pabianicach zorganizowano X edycję Powiatowego Konkursu „Śladami pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II – miejsca, ludzie, przesłania”. Dotyczyła ona drugiej pielgrzymki Papieża Polaka do ojczyzny.

Zmagania składały się z dwóch etapów:

W pierwszym uczestnicy indywidualnie musieli rozwiązać test wiedzy, który poświęcony był życiu i działalności Jana Pawła II.

W drugim etapie uczniowie połączeni zostali w trzyosobowe drużyny. Na każdą z grup czekało po siedem zadań dotyczących drugiej pielgrzymki Papieża do Polski. Tutaj ekipy musiały wykazać się znajomością trasy pielgrzymki Ojca Świętego, wiedzą o wydarzeniach z nią związanych, a także jej organizacją. Sporo trudu wymagało również zadanie związane z ułożeniem zdjęcia z bardzo drobnych elementów puzzli oraz wyjaśnienie znaczenia litery „V”.

Rywalizacja była bardzo wyrównana. Ostatecznie najlepsza w konkursie okazała się drużyna Gimnazjum nr 3. Za nią miejsce drugie zajęli uczniowie Gimnazjum z Dobronia, a na najniższym stopniu podium stanęła grupa z Gimnazjum nr 1.

Nad przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki z Gim 1: siostra Elwira i Andżelika Zawadzka.

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułSkłady All-Star wybrane, sprawdź kto zagra
Następny artykułZbiórka wielkogabarytów (HARMONOGRAM)
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments