Strona główna Aktualności Z miasta Nowy aparat USG w szpitalu

Nowy aparat USG w szpitalu

5
Starostwo Powiatowe w Pabianicach przekazało 140 tysięcy złotych na zakup ultrasonografu, który trafi do szpitala przy ul. Jana Pawła II.

Aparat USG to sprzęt,  za pomocą którego pacjenci będą mieli wykonywane rozmaite badania. Jakie? Na przykład USG brzucha, piersi i tarczycy. Ale nie tylko, bo zakres możliwości urządzenia jest obszerny.
– Wykorzystamy je również choćby do badania żył i tętnic kończyn dolnych oraz szyi – wyjaśnia dr Konrad Michalski, dyrektor ds. lecznictwa w Pabianickim Centrum Medycznym.
Aparat przekazano oddziałowi wewnętrznemu II, na którym w ciągu miesiąca hospitalizowanych jest zwykle około 150 chorych. Biorąc pod uwagę ostatnie trzy lata (2020 – 2022) ta średnia wynosiła 1730 rocznie, a od początku bieżącego roku na oddział trafiły 1204 osoby.

Placówka ma już na wyposażeniu 15 podobnych urządzeń,  13 znajduje się w oddziałach i poradniach, a kolejne 2 w Zakładzie
Diagnostyki Obrazowej i Elektrodiagnostyki.

REKLAMA
Poprzedni artykułPabianice w projekcie „Cyfrowa gmina”
Następny artykułByły premier w Pabianicach. Zachęcał do głosowania w wyborach
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

brawo starosta 🙂

A kobiety w ciąży nadal muszą sobie załatwiać USG „na mieście” mimo tego, że przysługuje. To jest jakaś kpina i powinien się tym ktoś zająć.

A na badanie trzeba iść prywatnie

Taki szpital skoro rozsławia imię papieża mógłby być a nawet powinien być dofinansowany przez Watykan. Czekam na wsparcie Watykanu dla pabianickiego szpitala. Tu jest pole do działania dla pabianickich parafii i proboszczy – uświadomić Watykan, że taki szpital istnieje i zdobyć środki na jego wyposażenia. Panowie w sutannach – proszę nie spać ale do dzieła. Czekamy na USG, nowe rentgeny, tomografy itp z Watykanu 😉

To jest szpital przy ulicy Jana Pawła a nie szpital jego imienia.