Strona główna Na sygnale Kryminalne Nowe kary dla pijanych kierowców nie robią wrażenia

Nowe kary dla pijanych kierowców nie robią wrażenia

6
W czwartek po godz. 21.00 taksówkarze z Łodzi ścigali pijanego pabianiczanina kierującego Peugeotem. Za ten wybryk mężczyzna może zapłacić nawet 30 000 złotych.

Od pierwszego stycznia 2022 roku znacząco wzrosły kary dla kierowców dopuszczających się wykroczeń na drodze. W głównej mierze odczują to pijani kierowcy, dla których sąd może orzec o grzywnie od 2500 zł do 30 000 zł. Do 31 grudnia maksymalna kara wynosiła 5 000 zł.
Jednak nie wszystkich wysokie mandaty wystraszyły. W czwartek 6 stycznia łódzki taksówkarz zauważył Peugeota, którego jazda mogła wskazywać na to, że kierujący jest pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających. Próbował zatrzymać pojazd.

– Kierujący Peugeotem zaczął uciekać. Zawiadomił o sprawie innych taksówkarzy, którzy współpracując ujęli nieodpowiedzialnego pabianiczanina na terenie Konstantynowa Łódzkiego. 25-latek został zatrzymany przez policjantów. Był nietrzeźwy – informuje rzecznik pabianickiej policji.

Miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Z zeznań świadków wynikało także, że mężczyźni podróżujący Peugeotem zmieniali się za kierownicą. Drugi z uczestników podróży także został zatrzymany do wyjaśnienia. 20-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także kara do 2 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Spokojnie parę lat i kilka zmian w prawie i nagle zacznie to być dla pijanego problem a co dopiero dla osób po środkach psychoaktywnych.

I tak nie zapłaci

Ale nas… w papierach ma i to na długo, a jak nie zapłaci do do końca życia.

NIE PŁACILI DO TEJ PORY TO MOGĄ NAKŁADAĆ PO 100TYŚ
KAŻDY MA WYJE…….E NA PSIARNIE I MANDATY

Gdyby rozstrzeliwali na miejscu, to myślę, znacząco spadłaby ilość ameb po spożyciu, za kółkiem 🙂

Panie Stanisław.
Każdy ma wy….e do momentu kiedy jego nie dopadnie karą nawet ta głupia 5000 zł. I punkciki spadną dopiero za 2 latka i pozostanie tramwaj.