Strona główna Aktualności Z miasta Nowa siłownia „pod chmurką”. Zainwestuje w nią powiat

Nowa siłownia „pod chmurką”. Zainwestuje w nią powiat

2
W Pabianicach powstanie wkrótce kolejna siłownia na świeżym powietrzu. Będą mogli korzystać z niej wszyscy, którzy lubią spędzać wolny czas aktywnie. Z inicjatywą stworzenia takiego miejsca wyszło starostwo powiatowe.

Lokalizacja jest już wybrana – urzędnicy „postawili” na teren I Liceum Ogólnokształcącego, aczkolwiek według ich zapewnień wielofunkcyjna „otwarta strefa aktywności” (właśnie tak nazywa się program polegający na rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej) posłuży nie tylko uczniom.

Na powierzchni około 200 metrów kwadratowych zostaną zamontowane rozmaite urządzenia, m.in. orbitrek, wioślarz, stepper twister, wahadło i odwodziciel. Ma się też pojawić stół do ping-ponga. Zgodnie z założeniami całość to jednak nie tylko miejsce ćwiczeń, ale też, dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu terenu (zieleń, ławki itp.), relaksu.

– Wczoraj podpisaliśmy umowę z wykonawcą. Prace wykona dla nas firma z Łodzi. Powinny zakończyć się na przełomie sierpnia i września – poinformował Krzysztof Kulczyński, naczelnik wydziału inwestycji i funduszy w starostwie.

Koszt „otwartej strefy aktywności” wyniesie 60 tys. zł, z czego 35 tys. zł pochodzi z budżetu powiatu, a 25 tys. zł stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

REKLAMA
Poprzedni artykułNajwiększe sportowe emocje na żywo
Następny artykułAzyle, separatory, pasy akustyczne… Tutaj będziemy jeździć wolniej
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy ktoś analizuje zapotrzebowanie na takie obiekty? Chodzę po mieście i jakoś nie widzę, żeby były te siłownie oblegane tak, żeby trzeba było nowe budować. Szkoda na to kasy. Redakcja pisze, że są oblegane. Chyba na Lewitynie tylko. Inne świecą pustkami.

Zgadzam się. Jeszcze kilku panów ćwiczy na Strzelnicy i na tym koniec. Reszta tego typu obiektów rdzewieje. Te pieniądze można przeznaczyć np. na remont w szkole czy przedszkolu.