Strona główna Aktualności Z miasta Taka będzie fontanna na Piaskach

Taka będzie fontanna na Piaskach

1

Została zamówiona posadzkowa fontanna na skwer przy Szarych Szeregów, który oficjalnie będzie nazwany:  skwer na Piaskach im. inż. Bolesława Pietrzaka.

 

Jak informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy urzędu miejskiego, fontanna dostarczona będzie do 15 grudnia.

– O ile pogoda pozwoli w tym roku wykonawca zamontuje zbiornik w ziemi – mówi rzecznik. 

Fontanna jest płaska (tzn. bez widocznego zbiornika wodnego) o wymiarach około 3×1,5 m., nawierzchni pokrytej granitem, z sześcioma dyszami i  – tak jak w parku Słowackiego –  z kolorowym podświetleniem wody.  Kosztowała 56 tys. zł.

Remont skweru na Piaskach rozpoczął się w  ubiegłym roku. Wówczas w głównej alejce położono kostkę zamiast asfaltu, kostką wyłożono też wszystkie dojścia do skweru, a podjazdy do alejki dostosowano do potrzeb niepełnosprawnych. W tym roku została dokończona modernizacja nawierzchni, prace objęły również urządzenie zieleni i małą architekturę (ławki, kosze). Przycięto drzewa i krzewy, zrobiono nowe nasadzenia i  klomby z kwiatami. Ławki na skwerze zostały dostawione i „podniesione”, o co prosiły osoby starsze, które miały kłopot ze wstawaniem. Ostatnim elementem w tym roku był zakup fontanny. Modernizacja skweru w dwóch etapach łącznie z nasadzeniami kosztowała 311,5 tys. zł. Dodatkowo na wiosnę zostanie założony nowy trawnik, wydzielona ścieżka, którą spacerują właściciele z psami, a także ustawione dystrybutory z pakietami dla psów i dodatkowe kosze na śmieci. W planie przyszłorocznych inwestycji prezydent zaproponował ustawienie na skwerze siłowni plenerowej (druga byłaby w parku na Zielonej Górce). 

REKLAMA
Poprzedni artykułCiebiada rzucał klasykami, Mackiewicz sięgnął do archiwum, czyli spór o podatki (WIDEO)
Następny artykułPieszy ciężko ranny
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ludzie, przecież to koszt !!! Nie lepiej było postawić tam szlaban i kasować po 2 zyla za przejście ?