Strona główna Aktualności Niezwykle drogi postój. Uważajmy, gdzie stajemy

Niezwykle drogi postój. Uważajmy, gdzie stajemy

10
Aż 800 zł i 5 pkt karnych otrzymał mieszkaniec Pabianic, który zaparkował w miejscu przeznaczonym dla inwalidów.

11 czerwca (sobota) ok. godz. 10.40 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o pojeździe stojącym na kopercie przy ul. Grota Roweckiego 21.

– Patrol na miejscu potwierdził ten fakt – mowi Tomasz Makrocki, komendant SM w Pabianicach. – Mazda 6 stała zaparkowana centralnie na kopercie. Ustaliliśmy właściciela i okazało się, że to mieszkaniec pobliskiego bloku, który nie jest inwalidą. 44-latek tłumaczył się, że nie było innego wolnego miejsca, dlatego tu zaparkował.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatowy. Za parkowanie na kopercie przez osobę nieuprawnioną wcześniej był mandat w wysokości 500 zł. Po zmianach jest 800 zł. Nie zmieniła się liczba punktów karnych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

straż miejsca stojąca na pasach dla pieszych wystawiająca mandat osobie parkującej na miejscu dla niepełnosprawnych. wszyscy tak zaparkowali mając wolne miejsce obok….
PS. po sposobie parkowania srebrnego pojazdu widać wyraźnie że kierowca jest nieumyślny, więc uważam mandat za niezasadny.

Kierowca jest nieumyślny, w sensie, że zwyczajnie głupi? To by się zgadzało. Mandat całkowicie zasadny.

no właśnie występuje tu konflikt! Tak miałem na myśli głupi. Skoro głupi to niepełnosprawny i może parkować :).

Tym wpisem pokazałeś, że ty też możesz parkować.

i ty również i twoja stara i … sam jesteś gupi! :).

Łał. Zaimponowałeś mi. I potwierdziłeś mój wpis.

Parkowanie niezgodne bez przepisami w 60-cio tysięcznym mieście to raczej codzienność. Czy to temat godny zainteresowania dziennikarzy EPAinfo?

takie parkowanie jest oznaką chamstwa, braku empatii, oraz zwykłym brakiem kultury osobistej. Takie osoby właśnie powinny być na świeczniku. Mają wywalone na mieszkańców, to może takie stygmatyzowanie co zmieni w ich podejściu. Uważam take parkowanie za coś o wiele bardziej rażące niż szybka jazda po mieście 🙂

To akt łaski ,a mogli zabić…

Może kiedyś ten osobnik będzie jako niepełnosprawny potrzebował takiego miejsca a tu zonk jakiś debil zajmie mu miejsce.