Strona główna Aktualności Z miasta Niespokojna majówka na drogach. Policja podała statystyki

Niespokojna majówka na drogach. Policja podała statystyki

15
Podczas długiego weekendu doszło do 23 zdarzeń drogowych. Podczas kontroli policjanci wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących.

Jak co roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pabianickiej jednostki patrolowali patrolowali lokalne drogi. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze obsłużyli 23 zdarzenia drogowe. Jedno z nich zostało zakwalifikowane jako wypadek, w którym została ranna osoba.

Nie obyło się bez pijanych za kierownicą. Od 28 kwietnia do 4 maja 2023 roku policjanci z pabianickiej drogówki „przebadali” na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu blisko 267 kierujących. Ujawnili 3 nietrzeźwych kierujących, a także interweniowali w stosunku do dwóch osób bez uprawnień oraz jednej, który wsiadła za kierownicę pojazdu wbrew sądowemu zakazowi.

Podczas weekendu majowego mundurowi ujawnili 170 wykroczeń popełnionych przez kierujących. W 58 przypadkach ukarali sprawców mandatem karnym.

Pomimo zakończenia długiego majowego weekendu policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg, zarówno tych zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych o ostrożność, rozsądek, a także rozwagę.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

wielki szacunek dla policjantów co to teraz na świetlickiego ganiają od rana! jakiś głąb postawil na początku ulicy znaki ograniczenia do 30km/h i zakaz wyprzedzania. bardzo qwa fajnie na 4 pasmowym odcinku drogi! że niby jakieś prace drogowe których tam nie ma! ponadto te znaki są tylko na wjeździe od rond a już przy uliczkach i skrzyżowaniu ich brak. Tak więc włączając się w środku odcinka drogi nie wiemy że jest tam takie ograniczenie, co drogówka skrzętnie wykorzystuje i gania na 30-stce piratów co to o 100% przekraczają tam teraz prędkość i się wyprzedzają 🙂 co chwila słychać jak bomby… Czytaj więcej »

Od świetlickiego do Bugaj nie ma żadnych skrzyżowań.

*Na Świetlickiego.

napisałem od ronda do ronda mając na myśli świetlickiego-waltera. ale lepiej udawać że się nie rozumie niż czepiać konkretnych spraw.
Dziś już tych znaków od ronda na świetlickiego nie było. Ale np. na nawrockiego jest wywalony na 5-10cm głębokości szeroki pas asfaltu tuż za przejściem dla pieszych i żadnego znaku informacyjnego nie ma. auto waliło zawieszeniem że aż felgi bolały. czepiaj się lepiej niedociągnięć po stronie zarządzającego który wymaga od kierowców a sam ma niedomagania.
PS. mam gdzieś interpunkcję i błędy w pisowni jakby co 🙂

Masz gdzieś interpunkcję i błędy, boś głupi. Widać to w każdym daremnym zdaniu, które nieudolnie próbujesz klecić. Niewielkim pocieszeniem jest to, że zdajesz sobie sprawę ze swojej nieudolności. Dzięki temu masz wybór- możesz jeszcze coś zmienić.

Aleś ułomny:). nie zamierzam tracić czasu i mojej pojemności mózgu na takie głupoty jak interpunkcja i błędy. nie musze iśc owczym pędem jak większość…. o jednolitym poziomie głupoty.

Znajomość własnego, ojczystego języka polskiego to strata czasu i głupota.
W życiu nie słyszałem lepszej wymówki dla własnej ułomności.
You make my day 😁😁😁😁😁😁

Żadna policja wczoraj tam nie stała z radarem. Łapali za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i przejeździe dla rowerzystów. Skończ pieprzyć.

nie stała ale łapali…. ?

Sugerujesz, że Policja bezprawnie i umyślnie karze kierowców w miejscu w którym ograniczenie prędkości i zakaz wyprzedzania nie obowiązuje? Masz taką wiedzę? Bo jeśli nie masz, to pisząc to popełniasz przestępstwo, za które grozi rok więzienia.

mozna zmienic to glupie prawo,aby bylo jak najmniej takich idiotyzmow

Zgadzam się. Żaden funkcjonariusz nie powinien odpowiadać za przekroczenie uprawnień. Należy zmienić to prawo.

24/7 pilnować Gnoma i schodów w wawie na legalu

rozumie,ze gdyby nie te bohaterskie akcje swiat moglby sie zatrzymac?

3/267? Nie jest źle… ale fakt że ludzi nie stać na piwo albo na mandaty