Strona główna Dzieje się Niebo pełne balonów

Niebo pełne balonów

1

Kilkaset niebieskich baloników poszybowało nad Pabianicami. To sprawka dzieci uczestniczących w piątkowym happeningu. 

Imprezę S.O.S dla wody organizowaną przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji można z pewnością uznać za udaną. Przyczyniły się do tego ciekawe atrakcje, świetna zabawa i pogoda jak na zamówienie. Ogromne puzzle, jeszcze większa krzyżówka, wspólne tańce i konkursy z nagrodami, na niejednej dziecięcej buźce wywołały uśmiech od ucha do ucha. W happeningu, który promować miał wśród pabianickich uczniów i przedszkolaków ekologiczny styl życia, udział wzięło kilkuset dzieci, jak i nauczyciele, opiekunowie, rodzice oraz dziadkowie.

Wspólna zabawa rozpoczęła się chwilę po godz. 10.00 nad Dobrzynką, na Bulwarze im. Kruchego przy ul. Grobelnej. To właśnie tutaj dzieciaki miały okazję przyjrzeć się, jak bada się czystość wód. Po części eksperymentalnej, uczestnicy happeningu przeszli ul. Grobelną na Stary Rynek, dumnie prezentując swoje ekologiczne transparenty.

W trakcie trwania zabawy ogłoszone zostały wyniki konkursu, na najlepsze eko hasło. W kategorii przedszkoli miejskich zwyciężyli:

I miejsce – PM nr 14 – grupa IV za hasło: CZYSTE SERCE MASZ, GDY O CZYSTA WODĘ DBASZ

II miejsce – PM nr 12 – grupa V za hasło: LANSUJ EKOMODĘ I OSZCZĘDZAJ WODĘ”

III miejsce – PM nr 14 – grupa II za  hasło: O WODĘ I ŚRODOWISKO DBAM, BO TROSKLIWE SERCE MAM

W kategorii SZKOŁY PODSTAWOWE (kl. I – III)

I miejsce – SP nr 15 – kl.  Ia za hasło:  PIJĘ WODĘ, BO JAK WIECIE, TO NAJZDROWSZY PŁYN NA ŚWIECIE

II miejsce – SP nr 8   – kl. IIa za hasło:  W RURACH CZYSTA WODA PŁYNIE, Z TEGO NASZE MIASTO SŁYNIE

III miejsce – SP nr 17 – kl. IIIa za hasło:  Z KRANU WODA – ZDROWIA DODA

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa „somelier wody”, do której to zgłosiło się aż 140 młodych uczestników. Aż 95 dzieci, nie wiedząc w jakiej karafce jest jaka woda, wskazało, że to właśnie ta pabianicka z kranu jest najlepsza. 15 małych somelierów uznało, że zarówno woda z kranu, jak i z butelki jest jednakowo dobra, zaś 30 osób za lepszą wskazało wodę butelkową.

Finałowym momentem wspólnej zabawy było wypuszczenie w niebo setek niebieskich balonów napełnionych helem. Każdy z nich miał symbolizować życzenia dla matki natury i ekologii.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

nie ma to jak promować czystą wodę i środowisko… jednocześnie puszczając w powietrze setki balonów które z 50 lat będą się rozkładać w okolicznym terenie.