Strona główna Aktualności Z miasta Nie zdążyli z remontem drogi. Co nas czeka w najbliższych dniach?

Nie zdążyli z remontem drogi. Co nas czeka w najbliższych dniach?

17
Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, co oznacza wzmożony ruch w rejonie cmentarzy. W Pabianicach utrudni go jeszcze wciąż niezakończony remont drogi wojewódzkiej nr 485. Na co musimy się przygotować i jakie czekają nas zmiany w organizacji?

Nadal pozostanie nieprzejezdny fragment ul. Kilińskiego między ulicami Moniuszki i Grota Roweckiego. Wprawdzie budowa przepustu na Pabiance dobiegła już końca, ale to jeszcze nie finał prac.

– W tym tygodniu będzie układana na nowym przepuście warstwa bitumiczna. Ustawiono już część oznakowania pionowego, malowanie znaków poziomych nastąpi, gdy zakończą się wszystkie roboty przy nawierzchni, a więc w ciągu kilku dni. Miejscami mogą jeszcze trwać drobne prace wykończeniowe, a ostatni etap to sprzątanie – wyjaśnia Marcin Nowicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Ulica Kilińskiego między Grota Roweckiego i Świetlickiego pozostaje jednokierunkowa, a samochody koło cmentarza nadal będą jeździły ul. Grota Roweckiego wahadłowo.

Od piątku (30 października), od godz. 14.00, do poniedziałku (2 listopada), do godz. 7:00, obowiązuje zakaz skrętu z ul. Świetlickiego w ul. Bugaj (nie dotyczy autobusów i taksówek). Niezmiennie nie można też jeździć ul. Mariańską (wyjątkiem są autobusy, taksówki i wjazdy docelowe). 

Zmotoryzowani mieszkańcy i inne odwiedzające pabianicki cmentarz osoby mogą do jutra (29 października) korzystać z darmowego parkingu na terenie hotelu „Włókniarz” oraz przyległym do boisk piłkarskich. W piątek i sobotę (30 i 31 października) za miejsce trzeba zapłacić 5 zł, a w niedzielę (1 listopada) – 10 zł. 

Płatny parking organizuje jak zawsze klub sportowy „Włókniarz”, a zebrane fundusze zostaną w całości przeznaczone na działalność klubu. Na teren MOSiR będzie można wjechać od ul. Grota –Roweckiego (przy pływalni) i od ul. Kilińskiego (główną bramą wjazdową do hotelu). Wyjazd będzie na ul. Grota Roweckiego (bramą przy hali tenisowej). 

Samochód będzie można zaparkować m.in. na terenie MOSiR.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W sierpniu Zarząd Dróg Wojewódzkich informował że zrealizowali już 90% prac. Dziś mamy według inwestora zrealizowane pewnie 99% patrząc, że mamy zaraz listopad i 2 miechy opóźnienia. Brakujący 1% stanowi tylko uruchomienie drugiego pasa ruchu przy cmentarzu, zakończenie budowy skrzyżowania oraz połączenie skrzyżowania z rondem na ul. Moniuszki. Rozumiem, że pracowników nie widać na budowie bo pracują zdalnie z domu ale do 2022 na pewno zdążą bo w 2022 roku ma być droga rozebrana by wymienić wodociąg.

Dobre. Uśmiałem się po pachy :))))

Może trochę nie na temat w tym wątku dotyczącym drogi – no ale cóż tam. Pytanie do Redakcji – Bardzo trudno znależć gdziekolwiek na EPAinfo artykuł dotyczący dziennych ilości zarażonych na covid19. Myślę ,że wielu Pabianiczan jest żywo zainteresowanych tego rodzaju informacjami. To co – zajmiecie się tym??? Pozdrawiam

Last edited 2 lat temu by Ozyrys

Ten remont to żenada…

No ostatnio przez tydzień nie widać było ani jednego pracownika na odcinku od ronda na świetlickiego do granic miasta w stronę bychlewa a wahadło bez sensu stało, taka to nasza rzeczywistość, jak dostali zgodę na przedłużenie terminu to spakowali sprzęt i pojechali na inną robotę a tu niby by się nie wyrobili w terminie.

Przecież wiadomo, że jak coś robi jednostka odpowiedzialna za drogi, która znajduje się w Łodzi to tak to będize wyglądało 😀 Wzorce z miasta przenoszą na całe województwo

Nic dziwnego, że nie zdążyli. Jeśli już kogoś kogoś widać na budowie to w kółeczku z papierosem

IMG_20201027_100057_943.jpg

Przerwa w pracy należy się każdemu.

I tak było prawie cały czas – o ile te nieroby były w ogóle na budowie! A nieroby z ZDW tak dbają o wydawanie grosza publicznego!

Ponieważ to są brygady „myca” jeden robi reszta się zachwyca

To jest poprostu chore to co się dzieje co roku przed wszystkimi świętymi.!Zima ich teraz nie zaskoczyła tylko covid-19

Jestem Januszem i parkuje na Castoramie.

Jestem Zbyszek i też tam parkuję

To wahadło to jakiś cyrk! Prezydent winien otworzyć na weekend ruch a po weekendzie zamknąć bo drogi są już prawie gotowe a na pewno przejezdne! Jestem ciekaw kto beknie za tak długo termin tego remontu?! Zwykły pracownik by już wyleciał z pracy a tu prezydent pozwala robić sztuczne korki w mieście! Wstyd panie Mackiewicz!

Masz na myśli jakiegoś prezydenta województwa ? Czy co ?

Skrzyżowanie przy cmentarzu mogli już od ponad miesiąca uruchomić bez wahadła, Powinny płacić nam odszkodowania za stracony czas i nerwy . Co za nieroby, gdzie nadzór , to przecież jest płacone z naszych podatków !!!!

No i następny sukces rządu. Specjalnie zamknęli cmentarze, żeby korków nie było, genialne!!! Nie wypadłbym na to.