Strona główna Na sygnale Wypadki Nie ustąpiła pierwszeństwa. Groźny wypadek na ul. Łaskiej

Nie ustąpiła pierwszeństwa. Groźny wypadek na ul. Łaskiej

21

Dziś ok. godziny 7.30 doszło do zderzenia trzech aut na skrzyżowaniu ul. Łaskiej i 15 Pułku Piechoty Wilków. Na miejsce przyjechały dwie karetki i trzy wozy straży pożarnej.

Do zderzenia doszło z winy 46-letniej pabianiczanki, która wyjeżdżając Renault Kadjarem z drogi podporządkowanej z ul. 15 Pułku Piechoty Wilków nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu od strony Łasku Peugeotowi, zepchnęła go na przeciwległy pas ruchu, po czym ten czołowo zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka Oplem Vivaro. Poszkodowanych kierowców z Peugeota i Opla przewieziono do szpitala.

Ulica Łaska na odcinku od ulicy Torowej do ul. 15 Pułku Piechoty Wilków zablokowana jest do chwili obecnej (godz.10.00).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Uuuu, sprawca nieźle zapłaci, wygląda to na wpadek a nie zwykłą stłuczkę, oby poszkodowani szybko wrócili do zdrowia.

A to nie ma OC?

Oc pewnie ma ale nie słyszałem żeby z OC pokrywało mandat a ten za samą kolizję to 1000 za wypadek będzie droższy i oczywiście naprawa własnego auta jeżeli nie ma AC i utrata zniżek to ja tu widzę utratę kilkudziesięciu stówek.

Mandat za kolizję 1000 zł plus mandat za wykroczenie.a więc może być i ze dwa tys. no chyba że poszkodowani powyżej 7dni wówczas to około 5 tysi może wyjść.

Po czym to widać ile zapłaci sprawca?

Widać i to sporo tylko trzeba pomyśleć, naprawa auta jeżeli brak AC jeżeli jest to podwyżka AC i OC plus 1000 mandatu za samą kolizję bo jak pozostali będą leczeni ponad 7 dni itp. to może się skończyć drastycznie wyższą kara.

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Tysiąc złotych plus naprawa auta, bądź nie, to rzeczywiście nieźle. Dokładnie tyle, co przy każdej innej kolizji. Pomijając, że za kolizję nie ma mandatu w wysokości 1000 zł.

Last edited 1 rok temu by Jo

Mandat za kolizję zaczyna się od sumy 1000 zł według nowego taryfikator obowiązującego od początku 2022, radzę się zapomnieć i nie pisać głupot. Pierwszy lepszy link z google.
„Konsekwencje braku ostrożności odczują również sprawcy kolizji drogowych, którym zgodnie z obowiązującym taryfikatorem grozi mandat w minimalnej kwocie 1000 zł.” https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-kolbuszowa/wydarzenia/108064,Wysokie-mandaty-za-spowodowanie-kolizji.html

Proponuję jednak czytać akty prawne: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20210002484
Zbyt dużo ludzi ufa bezgranicznie „pierwszym lepszym linkom z googli”.

No to śmiało oświeć mnie blaskiem głupoty twej ile to niby jest teraz mandatu za kolizję skoro info ze strony policji jest nieprawdziwe.?😂

Polecam przeczytać artykuł 86 z niniejszego rozporządzenia, wklejać link gadać o rozporządzeniu i nie znać treści. Czytać trzeba umieć no i rozumieć co się czyta jeszcze 🤦😜🤣🤣

To rozporządzenie ma tylko dwa paragrafy. Nie ma artykułów. Tym bardziej nie ma artykułu 86. Ale cóż….. czytać trzeba umieć, o blasku głupoty nie wspomnę.
Tak. Info ze strony podkarpackiej policji jest nieprawdziwe. Jak pewnie zauważyłeś, kwota mandatu wskazana pod liczbą porządkową 297 tabeli B, wynosi tyle, ile kwota przypisana do popełnionego wykroczenia powiększona o 1000 zł, wiec z założenia już nie może wynosić tysiąc. Chyba, że dalej się będziesz upierał, że jakaś kwota powiększona o tysiąc, nadal może wynosić tysiąc. No, ale jeszcze trzeba rozumieć cm się czyta.

Last edited 1 rok temu by Jo

Tak w uproszczeniu chodzi o kwalifikacje prawną do której odnosi się dana sankcja co jest podane w tabeli w rozporządzeniu. Ty naprawdę masz problemy więc już teraz jak przysłowiowej „krowie na rowie”, strona 17-18 Lp. 297,298. Kwalifikacja prawna art86 paragraf 1.🙈
Mandat 1000 + plus wykroczenie w wyniku którego doszło do zagrożenia itd.🤯
Czyli jednak przyznajesz że widać z samego zdjęcia i opisu zdarzenia że sprawcą zapłaci nie małą karę.🤦
Na samym początku napisałem to w podobnym tonie no ale masz trochę problemy z wyciąganiem treści z tekstu, pozdrawiam i współczuję bliskim.😏

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Czyli po stwierdzeniu, że piszę głupoty, że oświetlam blaskiem głupoty, że nie umiem czytać, i że nie rozumiem, co czytam, przyznałeś wreszcie, że za kolizję nie ma mandatu w wysokości 1000 zł, tak jak twierdziłeś przez kilka postów.
A ze zdjęcia i opisu wynika, że sprawca zapłaci karę taką jak inni sprawcy kolizji, niespecjalnie niemałą, raczej zwyczajną.

Raczej to ty trudny jesteś no ale cóż i tacy chodzą po ziemi bo inaczej jak by można było zdefiniować nitpikera.😏
Dokładnie za stworzenie zagrożenia zapłaci 1000, cieszy mnie to że poszerzyłem twoją wiedzę od zdania „Po czym to widać ile zapłaci sprawca?” ale takim jak ty to najczęściej referat to mało.😁

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Nie zapłaci 1000, ale 1000+ przyczyna i będzie to jeden mandat właśnie za stworzenie zagrożenia. Nie dostanie osobnego mandatu za przyczynę i osobnego za stworzenie zagrożenia. Jednak nie zrozumiałeś, ale trudno.

BABY NA TORY

A Rafał na księżyc

Przecież jechała w stronę torowiska i nawet to ja przerosło.

Wyszło uszkodzenie ciała powyżej 7 dni u poszkodowanych więc to nie będzie tak miękko bo tutaj wkracza Sąd i nowe taryfikator.

Powyżej dni siedmiu to przestępstwo i tzw. taryfikator nie ma tu nic do rzeczy.