Strona główna Aktualności Z miasta Otrzymali dar serca prosto z pieca

Otrzymali dar serca prosto z pieca

0
Od 6 marca sala gimnastyczna przy ulicy Orlej 1 została przekształcona w magazyn tymczasowy z darami dla uchodźców z Ukrainy. Dzień w dzień pracują tam dziesiątki wolontariuszy, którzy przychodzą pomagać przed pracą, po pracy, czy po szkole, nie brakuje też seniorów. Ostatnio zostali oni docenieni w dość nieoczekiwany sposób.

Dziennie pracuje tam około 60 osób. Niektórzy spędzają tam nawet pół dnia dzieląc ubranka wg. rozmiarów, pakując żywność do pudeł, czy pomagają Ukraińcom dobrać buty dla ich dzieci. To praca logistyczna, ale również fizyczna, dlatego ich pracę postanowiły docenić pabianickie pizzerie, które ofiarowały wolontariuszom ponad 55 placków pizzy. Placki przyjechały z 8 punktów (Presto, Vega, Eldorado, Fiero, Zielona Górka, Trattoria Mamma Mia, Ewe-Rest, Milan).

 

– Byliśmy niezmiernie zaskoczeni i wzruszeni. Taki choćby jeden kawałek pizzy nie tylko wzmocnił nasze siły ale tez wiarę, że w Pabianicach potrafimy się połączyć i zjednać w imię dobra ludzkiego.

– Jestem prawie codziennie po kilka godzin, taka niespodzianka to miły gest ale też realne wzmocnienie dla ciała. Cieszę się, że ktoś docenił pracę wolontariuszy, jest tu ich mnóstwo.

– Nie mogłem uwierzyć, ze ta pizza jest dla nas, bardzo mnie to wzruszyło. Dziękujemy pabianickim pizzeriom”

Pizzeriom serdecznie gratulujemy inicjatywy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments