Strona główna Nie przegap Nie tylko samochód Google sfotografuje nasze ulice

Nie tylko samochód Google sfotografuje nasze ulice

9
Pod koniec maja informowaliśmy, że do Pabianic wróci samochód Google uzbrojony w kamery i aparaty fotograficzne, aby zaktualizować mapy tworzone przez amerykański koncern medialny. 

Samochód Google centrum miasta ostatni raz fotografował wiosną 2017 roku. Tym samym nie zobaczymy Tkalni, za to przy SDH stoją jeszcze legendarne budki z hamburgerami.
Na Bugaju jest jeszcze „starzej”.  Widzimy rozgrzebaną budowę Lidla, który otwarty został 21 kwietnia 2016 roku, a na samochodach flagi Polski z okazji Euro 2012.

Tymczasem firma Apple również fotografuje polskie miasta na potrzeby swoich map. Na liście miast są też m.in. Pabianice.

– Apple prowadzi na całym świecie badania naziemne z użyciem pojazdów, aby zebrać dane w celu ulepszenia Map Apple i obsługi funkcji Rozejrzyj się. Możemy okresowo znowu odwiedzać niektóre z tych lokalizacji i ponownie gromadzić w nich dane. Dzięki temu nasze mapy są zawsze aktualne i mają wysoką jakość – czytamy na stronie producenta z Kalifornii.

Producent iPhone’ów rozpoczął w maju fotografowanie całkiem sporej liczby miast i miejscowości na terenie Polski w celu „ulepszenia Map Apple”, a także obsługi funkcji „Rozejrzyj się”, podobnej do Google Street View.
W poniedziałek 14 czerwca białe Subaru z kamerami Apple’a widziane było na ulicach Pabianicach. Nie wiadomo jednak, czy operatorzy byli tutaj przejazdem czy już rozpoczęło się „skanowanie” Pabianic.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wczoraj widziałam ich w Dłutowie:)

Ile zanieczyszczeń powodują ich samochody? czy są bez emisyjne?
Czy miasto wyraziło zgodę na fotografowanie „strategicznych” obiektów w mieście? lub pobierze za to opłatę

pewnie wyprodukowanie i późniejsza utylizacja sprzętu na którym napisałeś post jest mniej ekologiczna.
„strategiczne obiekty”??? chyba chodzi ci o syf i stare rudery za które wstyd się na świat pokazać!

Pomnik bojowników z rynku, który powinien być usunięty.

Wszyscy się na ciebie patrzą ? Śledzą cię ? Nie dają ci spokoju ? Albo Maryśka ci nie służy albo to schizofrenia paranoidalna.

Spadaj bocie

Ty tak serio?

Dziś jeździli po Krośniewicach

O kurde a ja w sztringach chodze po Zamkowej….. będzie na mapach mój rów pabianicki… ech nawet poślada się nie opali bo kamerujom haha