Strona główna Aktualności Nie śmiecimy, sprzątamy – zmieniamy, czyli ekologiczna akcja lokalnej firmy

Nie śmiecimy, sprzątamy – zmieniamy, czyli ekologiczna akcja lokalnej firmy

1
Ogólnopolska akcja sprzątania świata, zawitała za sprawą firmy Grala S.C. do Woli Zaradzyńskiej tuż obok Pabianic. Pracownicy firmy, wspólnie z właścicielem postanowili, wziąć sprawy w swoje ręce i ruszyli sprzątać las zlokalizowany w sąsiedztwie zakładu. Przyświecało im hasło „Nie śmiecimy, sprzątamy – zmieniamy!”

Akcja, którą zorganizowano w zakładzie z firmowego pikniku przerodziła się w coś więcej – akcję, proekologiczną, wspólną pracę na rzecz środowiska naturalnego, ale również wspólne działania na rzecz społeczności lokalnej. Pracownicy w głosowaniu wytypowali miejsce, które ich zdaniem powinno zostać posprzątane – miejsce, które jest im bliskie i które ich zdaniem zasługuje na zainteresowanie.

Blisko czterdzieści osób w piękny, słoneczny dzień ruszyło do lasu zlokalizowanego wzdłuż ulicy Borowej. Wyposażeni w worki do segregacji śmieci oraz rękawice produkowane w ich firmie, a także koszulki firmowe z zielonym logo akcji.

Firma Grala włączyła się w ogólnopolską kampanię „Sprzątania Świata” oraz wspiera globalny ruch „Tydzień dla klimatu”. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest odpowiedzialne gospodarowanie produktami takimi jak te wytwarzane przez naszą firmę. Z naszej strony robimy wszystko, aby nasze produkty były przyjazne środowisku, zdatne do recyklingu. Zależy nam również na tym, aby użytkownicy ostateczni odpowiedzialnie się nimi posługiwali oraz skutecznie poddawali recyklingowi – podkreśla Bartłomiej Grala właściciel firmy.

Przez zaledwie godzinę pracownicy uzbierali ponad czterdzieści worków różnego rodzaju śmieci. Setki szklanych butelek, plastikowych pojemników, a nawet dywany, kafelki czy opony oraz innego rodzaju odpady zostały posegregowane i spakowane do firmowego samochodu i odwiezione w dedykowane tego typu śmieciom miejsce.

W rozmowach pracowników w podczas sprzątania ale również już po akcji…. padały słowa niedowierzania, jak bardzo zanieczyszczony jest las. Jak dużą nieodpowiedzialnością wykazują się mieszkańcy – sąsiedzi, którzy wyrzucają tak duże ilości śmieci, niszcząc tym samym dobro wspólne, jakim jest kawałek wspaniałego lasu.

Dużo pracy przed nami. Dzisiejsza akcja jest ważnym krokiem jednak dla nas, pracowników firmy, społeczności lokalnej na drodze ku zmianie, jaka musi nastąpić – dodaje Bartłomiej Grala

Po zakończeniu sprzątania, pracownicy wspólnie spędzili czas podczas pikniku, gdzie serwowane były przepyszne ciasta oraz makarony z food trucka. Podsumowany został również konkurs i wręczone zostały drobne upominki dla pracowników.

Akcja sprzątania, którą zorganizowała firma Grala S. C., była częścią ogólnoświatowej kampanii na rzecz poprawy stanu środowiska. „Globalny tydzień dla klimatu”, „Strajk dla klimatu” to akcje, które mają zwrócić uwagę, na katastrofalny stan naszej planety a tym samym wskazać co możemy robić aby uratować ziemię przed totalnym zniszczeniem. Małe akcje takie jak ta zrealizowana przez firmę Grala S.C. uświadamiają pracownikom, ale również ich rodzinom, znajomym jak wiele można zdziałać w tej sprawie. Wystarczy, że wszyscy pracownicy, wspólnie ruszą sprzątać najbliższą okolicę. Niby mało… a jednak tak wiele!

REKLAMA
Poprzedni artykułW Pabianicach od 65 lat. Dzisiaj świętuje sanepid
Następny artykułNa sygnale do szkoły. Ktoś rzucił niedopałek papierosa
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo Wy.