Strona główna Aktualności Z miasta Nie było chętnych na miejsce komendanta

Nie było chętnych na miejsce komendanta

0

Chociaż komisja wyborcza wydała dwie karty umożliwiające zgłoszenie kandydatury, to nie otrzymała żadnej z powrotem. Stanowisko komendanta Hufca ZHP Pabianice nie zostało obsadzone. 

W sobotni poranek harcerze z Pabianic spotkali się wspólnie na Zjeździe Nadzwyczajnym. Na sali w Zespole Szkół numer 3 pojawiło się 59 delegatów. Mieli oni wybrać nowe władze hufca. Obecna komendantka hm. Oliwia Kruczkowska zrezygnowała ze swojej funkcji, ponieważ lada moment na świat przyjdzie jej córka.

Przez półtorej godziny komisja wyborcza przyjmowała zgłoszenia kandydatów. Pobrano dwie karty, jednak żadna nie wróciła.

– Do komisji wyborczej nie wpłynęła żadna kandydatura – mówiła przewodnicząca komisji hm. Sylwia Komorowska.

Z uwagi na zaistniałą sytuację zjazd zawieszono do 10 grudnia. Za dwa tygodnie harcerze znów się spotkają i będą mieli okazję zgłosić swoje kandydatury. Jeśli po raz drugi nie będzie chętnych, wtedy pieczę nad hufcem przejmie pełnomocnik powołany przez łódzką Chorągiew.

Podczas uroczystości nie zabrakło również podziękowań i odznaczeń. Tytuł „Instruktor Roku” otrzymali: Beata Rusek, Katarzyna Golińska, Barbara Banaszczyk, Agnieszka Herszel-Pościk, Patrycja Szkudlarek, Karolina Piotrowska, Milena Myszkiewicz, Przemysław Lichota, Jan Kisielewicz, Jacek Adamiec oraz Marcin Brzozowski.

– Dziękuję wszystkim instruktorom, harcerzom i zuchom oraz wszystkim jednostkom, które tworzą ten Hufiec, a bez których nasza służba nie miała by sensu – napisała w rozkazie była komendantka hm. Oliwia Kruczkowska. – To Wy jesteście Hufcem i tak naprawdę to Wy tworzycie jego charakter i budujecie go.

Harcerka wręczyła też Odznakę Honorową „Zasłużony dla Hufca ZHP Pabianice” druhnom Ariadnie Andrzejczak, Agnieszcze Małkowskiej, Katarzynie Janas, Katarzynie Kaczmarek oraz druhowi Tomaszowi Morzyszkowi.

Na zjeździe pojawiła się też komendantka Chorągwi Łódzkiej hm. Natalia Patorska-Grzelewska, która przyznała – Krzysztofowi Baj, Oliwii Kruczkowskiej oraz Piotrowi Chrabelskiemu – Srebrną Odznakę „Zasłużony dla Chorągwi Łódzkiej ZHP

fot. Karolina Piotrowska

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments