Strona główna Aktualności Z miasta Nasza straż miejska na TVN Turbo

Nasza straż miejska na TVN Turbo

8

Dziś wyemitowany został kolejny odcinek z serii „Emil łowca fotoradarów”. Tytułowy pogromca przedstawia pabianickie sprawy.

W jednej z nich przedstawiona jest historia kobiety z Łasku ukaranej mandatem za niewskazanie osoby, która przekroczyła prędkość kierując jej samochodem. Tłumaczyła, że autem jechał mężczyzna, który chciał kupić pojazd, ale nie zna jego danych.

Funkcjonariusze wystąpili jednak do Wydziału Sprawa Obywatelskich w Łasku o przesłanie dokumentów i fotografii męża właścicielki samochodu. Po weryfikacji okazało się, że to on prowadził. Strażnicy skierowali więc sprawę do sądu. Chcieli ukarać kobietę za świadome wprowadzenie funkcjonariusza publicznego w błąd. Sąd odrzucił jednak wniosek pabianickiej straży miejskiej.

Emil Rau odwiedził jeszcze pabianiczanina, który dostał mandat za przekroczenie prędkości na skuterze, którym miał jeździć po… Wejherowie. To blisko 400 kilometrów od Pabianic. – Pokażemy też zepsuty skuter, zamknięty w garażu w Pabianicach, który w dokumentach strażników… teleportował się do Wejherowa! – tak brzmi zapowiedź.

Powtórkę będzie można obejrzeć w sobotę o 22.00. Tutaj można obejrzeć trailer odcinka.

REKLAMA
Poprzedni artykułJest 5 komitetów wyborczych
Następny artykułJulia brązową medalistką MŚ
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobaczcie dociekliwość naszej kochanej straży. Zainteresowani się,czy kobieta ma męża a później pismo do Łasku o dane z dowodu i zdjęcie. A jak nie mąż mąż to może dzieci? Też mogli na taki pomysł wpaść…. I kolejne pismo do wydziału spraw obywatelskich. A co tam. Jak się bawić, to się bawić. Czy to aby już nie lekka przesada? Do tego byli powoływani? Chyba im się naprawdę nudzi.

zobacz co ludzie robią aby uniknąć konsekwencji kłamią oszukują i chca sie wybielić przy pomocy Emila 🙂 trzeba było nie kłamać czyżby mąż miał stracić prawo jazdy i stad te kłamstwa ??:)

Ale….to był w końcu mąż czy nie? Sąd przecież odrzucił wniosek.

Szkoda że ten pan o innych że nie znają przepisów a sam jak widziałem na filmie prowadzi samochód jedną ręką trzymając kierownicę dwoma palcami + do ego rozmawia przez CB (a z tego co wiem jest to takie samo wykroczenie co rozmowa przez telefon w czasie jazdy)
Jak dla mnie ten koleś to cwaniak i tyle.

rozmowa przez CB radio to nie to samo co telefon…

Sąd ukarał męża tej kobiety za przekroczenie prędkości bo jednak to on był na fotce. A odrzucił wniosek o ukaranie za kłamanie tej pani bo papierka czy coś brakowało w dokumentacji strażników. Informacja sprawdzona bo mam znajomą w sądzie. Nawet ona się śmiała że po mimo sąd wiedział że kobietka kłamie i ściemnia i rozpoznali strażnicy i sąd męża tej kobitki to z przyczyn błahych ale niestety takie mamy prawo sąd odrzucił wniosek o ukaranie jej za wprowadzanie w błąd. Parodia przepisów tak tylko może być w Polsce. A Pan Emil już tego nie powiedział i nie wyjaśnił bo nie… Czytaj więcej »

Parodią to jest to, że Twoja znajoma buszuje po sądzie i opowiada o sprawach innych obyawateli

Kiedy się skończy, że każdy będzie mógł interpretować wykładnię na swój sposób? Nawet jeśli babka ściemniała, to miała do tego prawo, chroniąc swoją rodzinę przed składaniem zeznań. Wzięła winę na siebie i to powinno zakończyć sprawę… A tu nierzetelny strasznik wykazał się dopiero po czasie, dlaczego nie wykazał się nim przy obróbce zdjęcia przed wysłaniem zawiadomienia o wykroczeniu. Czy strasznik, który się tą sprawą od początku zajmował odpowie dyscyplinarnie za rażące błędy w swojej pracy? Gdyby nie jego „zacofanie” i dieslowskie podejście ta sprawa mogłaby mieć zupełnie inną ścieżkę i z pewnością odbyłoby się to bez wydawania kasy z portfeli… Czytaj więcej »