Strona główna Dzieje się Sport Nasi żeglarze najlepsi w Polsce!

Nasi żeglarze najlepsi w Polsce!

6
Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego trafił do Pabianic po zwycięskich regatach pabianickiej załogi w składzie Krzysztof Łazarski (sternik), Beata Studzińska, Piotr Liczbiński.

Załoga Pabianickiego Klubu Sportów wodnych startowała w amatorskich regatach, które odbyły się w ubiegły weekend (16-17 października) w Górkach Zachodnich w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS. Pabianiczanie w dwunastu wyścigach stawali na podium co pozwoliło im zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Żeglarze w sobotę rywalizowali na wodach Zatoki Gdańskiej, gdzie mierzyli się z wysokimi falami i  silnym wiatrem. W niedzielę zawody przeniosły się na rozlewiska Martwej Wisły. Tu warunki były bardziej śródlądowe, zmienny wiatr, mniejsza fala.

– Warunki pogodowe nie były łatwe – wiatry z kierunku południowo-zachodniego o prędkości 10-12 węzłów, w szkwałach dochodząc do 18 węzłów – relacjonują zmagania żeglarze.

Zawody odbyły się na łódkach typu Jacht2020. Pabianicką załogę wspiera firma Hartmann.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Gratulacje! Mam nadzieję że szkutnia przyczyni się do sukcesów na poziomie europejskim i światowym, i dzięki tym sukcesom młodzież w biedanicach będzie szkoliła się na wytrawnych pływaków by móc sławić biedanice na cały świat!

Dziękujemy bardzo! Pabianickie Centrum Sportów Wodnych z pewnością doda nam wiatru w żagle i jeszcze bardziej będziemy mogli poszerzyć naszą działalność. W Pabianicach jest wielu naprawdę wybitnych żeglarzy, kapitanów, instruktorów żeglarstwa. Warto korzystać z tego, że w Pabianicach jest klub żeglarski!

426100_10150660281132138_20784660_n.jpg

Mieszkam w Pabianicach 50 lat i dzisiaj się dowiedziałem że mamy klub sportów wodnych. Bardzo chętnie zapiszę wnuczka czy to tylko dla wybranych

Karolu „żeglarze przy hufcu ZHP” są w mieście przynajmniej od 50 lat. Dziwi mnie ściemnianie co poniektórych i zdziwienie że jakaś szkutnia jest potrzebna.

Niepotrzebna ta druga część komentarza. Sukcesy mogą skutecznie przekonać osoby krytycznie nastawione do szkutni. Niepotrzebnie prowokujesz.😏

To nie takie oczywiste, że w Pabianicach się żegluje, a jednak! Serdecznie zapraszamy w nasze kręgi – jako klub jesteśmy dla wszystkich. Jak powstanie Pabianickie Centrum Sportów Wodnych na Lewitynie otworzymy szkółkę żeglarską dla dzieci i młodzieży. Bo bycie żeglarzem to sposób życia i charakter, który trzeba wyszlifować! Pozdrawiamy