Strona główna Aktualności Z miasta Nasi strażacy w nowym umundurowaniu

Nasi strażacy w nowym umundurowaniu

0
W ubiegłym tygodniu do pabianickiej strażnicy trafiły pierwsze komplety ubrania specjalnego dla strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. 

Nasza komenda postawiła na kolor piaskowy, choć rozporządzenie pozwala na zakup uniformów czarnych lub ciemnogranatowych. Te jasne są jednak bardziej widoczne podczas działań.

Jak na razie, do Pabianic trafiło 16 kompletów. Każdy z nich składa się z kurtki o konstrukcji wielowarstwowej, kurtki lekkiej o konstrukcji jednowarstwowej oraz spodni. Nowe ubranie musi spełniać specjalistyczne normy to znaczy, że materiały z których je uszyto muszą ograniczać rozprzestrzenianie się płomienia czy przesiąkanie ciekłych substancji chemicznych.

– Strażacy chwalą nowe umundurowanie. Jest wygodniejsze od poprzedniego i bardziej funkcjonalne. Ma więcej kieszeni czy więcej możliwości na podpięcie dodatkowego sprzętu – tłumaczy Szymon Giza, rzecznik prasowy pabianickiej straży pożarnej.

Jak przyznają sami strażacy, nowe ubranie ma jednak mankament – szybko się brudzi. Jest też sporo droższe od poprzednich wersji. Komplet odzieży kosztuje około 3400 zł.

W Pabianicach wyposażyć trzeba łącznie 74 strażaków. Komenda ma czas do końca 2020 roku.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułDieta to nie tylko brokuły i kurczak z parowaru
Następny artykułKasa dla czterech klubów. Komu najwięcej?
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments