Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Dieta to nie tylko brokuły i kurczak z parowaru

Dieta to nie tylko brokuły i kurczak z parowaru

0
Agnieszka Komorowska już 10 lat dba o zdrowe nawyki żywieniowe pabianiczan. Przygotowane przez nią diety są urozmaicone i smaczne, a dobór odpowiednich składników pozwala uniknąć wielu chorób, zapewnić witalność, energię i świetny wygląd.

Przykłady wyprowadzonych na właściwą drogę żywieniową pacjentów pani Agnieszki można mnożyć. Pan Marian podczas pierwszej wizyty ważył 127 kilogramów. Miał problemy ze zdrowiem, głównie z wysokim ciśnieniem. Po przygotowaniu i wdrożeniu odpowiedniej diety, w ciągu 8 miesięcy schudł 30 kilogramów. Ciśnienie znaczenie spadło.

– Na taki stan zdrowia nakłada się kilka błędów, ale głównie żywieniowych. Moim zadaniem jest nie tylko odchudzenie, ale nauczenie dobrych nawyków – mówi Agnieszka Komorowska, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Pan Marian to jeden z wielu zadowolonych klientów. Kilkadziesiąt pozytywnych opinii na temat pracy Agnieszki Komorowskiej możemy przeczytać na portalu znanylekarz.pl.

Zobacz opinie

– Mam wielu pacjentów nie tylko z Pabianic. Zaufali mi i korzystają z moich usług. W tym zawodzie jest mnóstwo pozytywnych momentów i często czuje satysfakcję, że można komuś pomóc – przyznaje dietetyk.

To właśnie wyeliminowanie złych nawyków jest drogą do sukcesu. Jakie są nasze największe przewinienia żywieniowe?

– Nieregularność posiłków, zbyt obfite porcje, sięganie po żywność wysokoprzetworzoną i wysokokaloryczną, jedzenie przekąsek – tłumaczy dietetyk. – Słodkie ciasteczka można zastąpić deserem dietetycznym z banana z ciepłą, gorzką czekoladą.

Agnieszka Komorowska dba o to, żeby dieta była różnorodna. Nie wyklucza jedzenia pieczywa, ziemniaków czy makaronu.

– Można takie produkty uwzględnić w diecie, ale wszystko w odpowiednich ilościach. Staram się, żeby pacjent jak najmniej odczuwał, że jest na diecie. Wiąże się to oczywiście z eliminacją tych złych, wysokoprzetworzonych produktów – wyjaśnia pani Agnieszka. – Uwzględniam upodobania smakowe, ale też dostosowuję posiłki do jednostek chorobowych, płci i wieku. Nie stosuje suplementów diety, szczególnie tych odchudzających. Nie polecam konkretnych produktów. Chcę, żeby pacjent nauczył się wybierać produkty samodzielnie.

Dieta w gabinecie Agnieszki Komorowskiej przygotowywana jest na 14 dni. Po miesiącu jest wizyta kontrolna podczas której omawiane są efekty i wprowadzane modyfikacje do jadłospisu.

Co ważne, dietę zaproponowaną przez Agnieszkę Komorowską może stosować cała rodzina, wtedy zdrowych nawyków żywieniowych uczą się dzieci. W przygotowywaniu potraw ważna jest też obróbka termiczna. Teraz są urządzenia, które sprzyjają, aby zjeść zdrowo.

– Dieta nie musi kojarzyć się z brokułami i kurczakiem z parowaru – zapewnia specjalistka.

Na wizytę do gabinetu dietetyk Agnieszki Komorowskiej, który mieści się przy ul. Warszawskiej 7/9 można umówić się przez stronę znanylekarz.pl.

 

REKLAMA