Strona główna Sport Sporty walki Nasi rywalizowali w Czechach

Nasi rywalizowali w Czechach

0

Podopieczni PTC Pabianice pojechali z reprezentacją Polski na Grand Prix Juniorów i Kadetów do Chomutov.

Imprezie wystąpiło 250 zawodników z 19 państw. Nasza kadra zdobyła w sumie 12 krążków i zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Do odniesionego sukcesu przyczynił się Michał Dybka (87 kg). W pierwszej walce pokonał on Kamila Bartosiewicza (8:0), później poradził sobie z reprezentantem Francji (9:4), a w półfinale łatwo rozprawił się ze swoim rodakiem Karolem Chudzikiem (9:1).

W finale mierzył się z Białorusinem Iharem Yarashevichem, ale musiał uznać jego wyższość przegrywając 9:1. Występ Dybki cieszy, bowiem szykuje się on na tegoroczne Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata Juniorów.

Dobrze zaprezentował się także nasz kadet Sebastian Szymczyk (65 kg). Wygrał łatwo pierwsze dwa pojedynki, ale zatrzymał się w półfinale na reprezentancie Ukrainy. W walce o brązowy medal przegrał z Niemcem 3:4 i ostatecznie został sklasyfikowany na piątej pozycji.