Napastnicy nie strzelali (ZDJĘCIA)

0

Kolejne trzy punkty do konta dopisują podopieczni Jacka Włodarczewskiego. Piłkarze Iskry nie zmusili Damiana Rzeźniczaka do ubrudzenia stroju.

Iskra Dobroń – Włókniarz Pabianice 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 – Krzysztof Rudzki 10. min, 0:2 – David Złowodzki 18. min, 0:3 – Mateusz Klimek 68. min.

Pierwsza groźna akcja Włókniarza zakończyła się bramką i to nie byle jaką. Sprzed „szesnastki” kapitalnie przymierzył 17-letni Krzysztof Rudzki i „zdjął pajęczynkę” z okienka bramki Piotra Górnego. Cztery minuty później obok słupka uderzał Adrian Usiak.

W 18. min było dwa do zera. Mierzonym uderzeniem z rzutu wolnego przy słupku popisał się David Złowodzki i umieścił piłkę w siatce.

Jeszcze przed przerwą „zieloni” mieli dwie dogodne okazje. W 33. min Mateusz Klimek główkował jednak obok bramki, a pięć minut później Damian Madaj zmarnował pojedynek sam na sam z bramkarzem Iskry.

Po zmianie stron Włókniarz całkiem zamknął Iskrę na jej połowie. W 48. min Klimek główkował tuż obok bramki, a pięć minut później jego uderzenie głową zablokował obrońca, zaś dobitka nogą poszybowała nad poprzeczką.

W 57. min znów uderzał aktywny Klimek, ale Piotr Górny popisał się kapitalną paradą i sparował na rzut rożny piłkę zmierzającą w samo okienko. Po godzinie gry potężnie kropnął Michał Kacprzyk, ale nad poprzeczką.

W 68. min Klimek dopiął swego i skierował głową piłkę do siatki po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Złowodzkiego. Ostatnią wartą odnotowania akcją było uderzenie z powietrza sprzed pola karnego wprowadzonego w drugiej połowie Michała Otomańskiego, ale piłkę złapał bramkarz Iskry.

Włókniarz: Rzeźniczak – Rutkowski, Seliwiorstow, Piotrowski – Klimek, Urbaniak (63. min, Otomański), Rudzki (74. min, Janasiak), Złowodzki, Kacprzyk – Madaj (71. min, Olszewski), Usiak (46. min, Sumera).