Strona główna Styl życia Najtańsze ubezpieczenie OC – jak je znaleźć?

Najtańsze ubezpieczenie OC – jak je znaleźć?

0
Chcesz wykupić ubezpieczenie OC i zależy Ci na tym, aby było jak najtańsze? W takim przypadku sprawdź już teraz nasze porady i dowiedz się, jak nie przepłacać za tę obowiązkową polisę!

Zamierzasz nabyć pierwszy samochód? A może składka OC na ten, który posiadasz obecnie, jest dla Ciebie zbyt wysoka? W takich właśnie sytuacjach warto sprawdzić ceny u różnych ubezpieczycieli, a także skorzystać z kilku trików, które pomogą na dalsze obniżenie wysokości składki.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co wpływa na wysokość polisy ubezpieczeniowej OC?
  • Jak znaleźć dla siebie najtańsze ubezpieczenie OC?
  • Czym są kalkulatory ubezpieczeń i dalszego warto z nich korzystać?
  • Jak jeszcze można obniżyć koszt zakupu polisy OC?

Co wpływa na wysokość polisy ubezpieczeniowej OC?

Polisa ubezpieczeniowa OC (odpowiedzialności cywilnej) to rodzaj obowiązkowej polisy samochodowej, która ma na celu zabezpieczenie właściciela pojazdu przed skutkami finansowymi wywołanych przez niego szkód.

Przykładowo, gdy kierowca wywoła szkodę, na przykład stłuczkę na parkingu, wówczas opłata za jej naprawę jest wypłacana przez ubezpieczyciela.

Brak ważnego ubezpieczenia OC może wiązać się z naliczeniem bardzo wysokiej kary przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny – może ona wynosić nawet do 5200 złotych w 2020 roku!

Dzisiaj ubezpieczenia OC oferowane są przez niemalże każdego ubezpieczyciela. Warto jednak zaznaczyć, że ich koszt różni się w zależności od towarzystwa. Co dokładnie wpływa na wysokość składki?

Wysokość polisy ubezpieczeniowej OC warunkowana jest przede wszystkim przez:

  • posiadany przez kierowcę samochód
  • kierowcę będącego właścicielem pojazdu
  • historię ubezpieczeniową kierowcy, w tym posiadane przez niego zniżki

Różnice pomiędzy cenami ubezpieczenia OC u różnych towarzystw mogą wynosić nawet powyżej kilkuset złotych. Jak zatem znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

Jak znaleźć dla siebie najtańsze ubezpieczenie OC?

Wykupienie niedrogiego ubezpieczenia OC nie jest obecnie aż tak trudne, jak przed laty. Aby znaleźć najlepszą ofertę, kierowca powinien przede wszystkim zapoznać się z różnymi ofertami ubezpieczycieli, a następnie po ich porównaniu wybrać dla siebie najtańsze ubezpieczenie OC. Jak można to zrobić?

Pierwszą opcją jest skorzystanie z usług agentów ubezpieczeniowych. To specjaliści, którzy zajmują się współpracą z wieloma towarzystwami i pomagają swoim klientom w wyborze najkorzystniejszych ofert ubezpieczeniowych, w tym także ubezpieczeń samochodowych.

Druga propozycja na najtańsze ubezpieczenie OC to skorzystanie z internetowych kalkulatorów ubezpieczeń, które pozwalają właścicielowi pojazdu na samodzielne porównanie ofert i wyselekcjonowanie tej najkorzystniejszej dla niego – wszystko można załatwić całkowicie on-line.

Czym są kalkulatory ubezpieczeń i dalszego warto z nich korzystać?

Skupmy się tutaj na internetowych kalkulatorach ubezpieczeń, ponieważ to właśnie one cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem wśród kierowców.

Kalkulatory tego typu to specjalne serwisy internetowe, na przykład kalkulator OC serwisu Porowneo.pl, które w jednym miejscu prezentują oferty wielu ubezpieczycieli – bez ponoszenia żadnych kosztów!

Aby je zobaczyć, należy wypełnić specjalny formularz, w którym wpisuje się wszystkie wymagane do kalkulacji dane. Najczęściej wypisanie formularza zajmuje nie więcej niż 5 minut, dlatego można zrobić to w wolnej chwili.

Po wypisaniu formularza, kierowca może zobaczyć, który ubezpieczyciel posiada dla niego najtańsze ubezpieczenie OC. Są one wyświetlane od najtańszego do najdroższego, dlatego też wybranie najlepszej oferty jest bardzo łatwe.

Co więcej, kalkulatory ubezpieczeniowe pozwalają na wykupienie ubezpieczeń w wyliczonej cenie przez internet. W związku z tym całą formalność związaną z obowiązkiem posiadania polisy OC można załatwić bez wychodzenia z domu – szybko, łatwo i wygodnie!

Jak jeszcze można obniżyć koszt zakupu polisy OC?

Ceny ubezpieczenia komunikacyjnego OC można zmniejszyć także przez zastosowanie innych trików. O czym warto pamiętać?

Wkup pakiet ubezpieczeń

Zniżki na klientów czekają między innymi wtedy, gdy zdecydują się oni na wykupienie pakietu ubezpieczeń u jednego ubezpieczyciela. Dotyczyć może to polis komunikacyjnych – OC, AC, NNW, Assistance, a także innych typów polis, na przykład ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia domu i mieszkania. Przy zakupie kilku polis cena za OC może zmaleć, a klient otrzymuje dodatkowo szerszą ochronę ubezpieczeniową.

Skorzystaj ze współwłasności na pojazd

Młodsi kierowcy, którzy nie posiadają jeszcze zniżek na ubezpieczenia OC, mogą także skorzystać z korzyści, jakie daje współwłasność pojazdu, na przykład z rodzicem. Wówczas można kupić najtańsze ubezpieczenie OC, ponieważ zniżki osoby starszej liczone są w ogólnej kalkulacji.

Wybierz samochód tani w ubezpieczeniu

Jak wspomnieliśmy wcześniej, koszty ubezpieczenia OC warunkowane są między innymi przez posiadany przez kierowcę pojazd. Można zatem je obniżyć, decydując się na zakup konkretnego auta.

Tańsze ubezpieczenie dotyczy mniejszych samochodów z niską pojemnością silnika. Mniej kosztuje także ubezpieczenie samochodów marek Skoda, Toyota czy Fiat niż aut BMW, Audi czy Mercedes.

Podsumowując, za polisę OC nie trzeba płacić dużo – razem z naszymi poradami wiesz już, jak kupić dla siebie najtańsze ubezpieczenie OC!

REKLAMA