Strona główna Styl życia Najpopularniejsze wypadki na nartach i ich koszty

Najpopularniejsze wypadki na nartach i ich koszty

0

Planujesz zawnioskować o urlop i spędzić go w górach? Jesteś świetnym narciarzem i dlatego uważasz, że ubezpieczenie nie jest ci potrzebne. Sprawdź, dlaczego się mylisz.

 

Przed wyjazdem w góry powinieneś nie tylko spakować sprzęt narciarski i ciepłe ubrania, lecz także pamiętać o zakupie odpowiedniego ubezpieczenia. Dlaczego to jest ważne? Niezależnie od twoich umiejętności, nie możesz wykluczyć, że nie przydarzy ci się wypadek. Jeżeli nie zakupisz polisy, wszelkie koszty związane z udzieleniem ci pomocy medycznej będziesz musiał opłacić sam, pod warunkiem oczywiście, że mowa o wyjeździe zagranicznym.

Wypadki na nartach – nie tylko złamania

Zastanawiasz się, jakie wypadki najczęściej mają miejsce na narciarskich stoku? Najczęściej lekarze udzielają turystom pomocy w związku ze złamaniem kończyn. Bywa jednak, że uszkodzenia ciała są poważniejsze – wystarczy tylko wskazać na wstrząs mózgu. Gdy konieczna jest hospitalizacja, koszty wzrastają. Przed samodzielnym regulowanie rachunku może cię uchronić najlepsze ubezpieczenie turystyczne w porównywarce Rankomat.

Ile kosztuje udzielenie pomocy w poszczególnych krajach? Turyści z polski chętnie wybierają się na narty na Słowację, odwiedzają włoskie kurorty lub wybierają niewielkie miejscowości w Austrii. Koszty udzielenia pomocy medycznej zależą głównie od kraju, o którym mowa. Przykładowo za:

  • transport helikopterem ze stoku do szpitala na Słowacji trzeba zapłacić ok. 6 000 zł, podczas gdy we Włoszech kwota wynosi ok. 20 000 zł,

  • leczenie szpitalne jest uzależnione od doznanych urazów, ale przyjmując, że chodzi o udzielenie pomocy w związku ze złamaniem kończyn i żeber, na Słowacji trzeba zapłacić ok. 12 000 zł, podczas gdy ceny we włoskich szpitalach zaczynają się od ok. 20 000 zł.

Czy będzie cię stać na pokrycie takich kosztów, jeżeli okaże się, że – mimo twoich umiejętności – na stoku doszło do wypadku? Właśnie dlatego nie stać cię na zrezygnowanie z dobrej polisy.

Ile kosztuje ubezpieczenie narciarskie?

Być może błędnie zakładasz, że ubezpieczenie narciarskie jest drogie. Niekoniecznie – wszystko jednak zależy od tego, jak skrupulatnie podejdziesz do jego wyboru. Po pierwsze musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest dla ciebie najważniejsze, czyli co koniecznie powinno ci gwarantować ubezpieczenie. Po drugie pamiętaj, że możesz mieć ubezpieczenie narciarskie od 2,80 zł dziennie. Czy to dużo?

Jeżeli chodzi o to, co powinna gwarantować dobra polisa ubezpieczeniowa, to z pewnością powinno być możliwe pokrycie z niej kosztów leczenia i ratownictwa. Dobrze też, abyś miał dostęp do ubezpieczenia OC i NNW. Znaczenie ma też ubezpieczenie bagażu – jak z pewnością wiesz, sprzęt sportowy jest drogi.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments