Strona główna Na sygnale Wypadki Na tej drodze trzeba uważać

Na tej drodze trzeba uważać

0

Jedna ofiara śmiertelna, 13 osób rannych, 65 kolizji – to bilans najniebezpieczniejszej drogi w powiecie pabianickim. 

Droga wojewódzka nr 710 na odcinku od Szadku do Konstantynowa Łódzkiego cieszy się złą sławą wśród kierowców. W 2013 roku policja odnotowała tutaj 13 wypadków i 65 kolizji.
– Prowadzimy wzmożone kontrole na tej drodze – tłumaczy sierż. sztab.Tomasz Tarała. – Kierowcy bardzo często mogą spotkać tu oznakowaną insignię z wideorejestratorem.
To właśnie nowy policyjny opel insignia ścigał w niedzielę (6 kwietnia) pirata drogowego. 23-latek pędził drogą nr 710. Momentami jego honda miała na liczniku 180 km/h.

Niebezpieczna jest też droga krajowa nr 71 w Konstantynowie Łódzkim. Tutaj doszło do 8 wypadków i 46 kolizji. Policjanci z sekcji drogowej najwięcej pracy w Pabianicach mieli na drodze powiatowej nr P-3304E. To ulice: Nawrockiego (od Warszawskiej do Grota Roweckiego) Grota Roweckiego, Wileńska i Wiejska (od Wileńskiej do Łaskiej). Tutaj było 10 wypadków, w których ucierpiało 10 osób. Funkcjonariusze odnotowali 59 kolizji drogowych.
Na ulicy Zamkowej były 4 wypadki i 25 kolizji. 4 osoby zostały ranne.  Niebezpiecznie jest na Piaskach. Na ulicach Dąbrowskiego i Kochanowskiego były po 2 wypadki.

Więcej o wypadkach 2013 roku.

Foto: OSP Konstantynów

REKLAMA
Poprzedni artykułSebastian Wiśniewski w Drwęcy
Następny artykułDychto malował jaja