Strona główna Aktualności Z miasta Na piętrze SDH będzie kolejne puste stoisko

Na piętrze SDH będzie kolejne puste stoisko

35
Pustoszeje piętro Spółdzielczego Domu Handlowego „Trzy Korony”. Część powierzchni handlowej jest niezagospodarowana od dawna, a wkrótce zwolni się kolejna. Tymczasem chętnych na horyzoncie brak.

PSS „Społem”, będąca jej właścicielem, chciałaby wydzierżawić puste stoiska, stąd dwie widniejące tam kartki z ogłoszeniami o możliwości najmu 7,5 oraz 32 metrów kwadratowych. Natomiast w najbliższych tygodniach z SDH zniknie jeszcze stoisko z artykułami elektrycznymi i elektronicznymi. Widnieją  już na nim informacje o zmianie lokalizacji. Od kiedy i gdzie? Klienci będą mogli zaopatrywać się w potrzebne im rzeczy w lutym, przy ulicy Zamkowej 9.

– Przez jakiś czas będziemy funkcjonowali równolegle w dwóch siedzibach. Z „Trzema Koronami” pożegnamy się definitywnie prawdopodobnie pod koniec marca. Na pierwszym piętrze SDH byliśmy od 1995 roku, a wcześniej kilka lat na parterze – mówi właścicielka „Sandry”.

Dla PSS „Społem” oznacza to kolejną wolną powierzchnię i utratę pieniędzy z najmu. O komentarz na temat tej przeprowadzki poprosiliśmy Grzegorza Barysa, kierownika działu techniczno – administracyjnego.

– Na dzień dzisiejszy obowiązuje nas umowa. Gdy powierzchnia się zwolni i zakończy okres wypowiedzenia, podejmiemy decyzję w tej sprawie. Będziemy pewnie szukać nowego najemcy – stwierdza kierownik.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Kultowe stoisko z fachowa obsługa bez nich odwiedzenie sdhu w moim przypadku mija się z celem. PSS zatrzymał się w czasie brak inwestycji puste lokale to samo po sklepie z wyposażeniem wnętrz w tzw starym pawilonie kolejny rok lokal stoi pusty.

Kultowe z bardzo fachową wiedzą to było na warszawskiej za sądem…. To tutaj jest ostatnie z elektroniką , drobną, tanią i czasami tandetną. Ale dobre i to bo do łodzi zbyt mało opłacalne czasami jechać za czymś lepszym. Odwiedzałem ich zawsze już na samym końcu kiedy nigdzie nie udało się dostać.

Jeśli wygląd i standard będzie jak w tkalni
Jak w galeriach
To będą zainteresowani najemcy
Jeśli jest PRL bez pomysłu marketingowego
To klienci i najemcy pójdą tam gdzie ładniej
Ot pierwsza tajemnica

Piękny wiersz

tak mi się zrymowało

Myślę że PSS „SPOŁEM” w Pabianicach powinno już wyprowadzić sztandar.

Jak to w większości lokali PSS Społem w Polsce – dobra lokalizacja, kijowe zagospodarowanie i zarządzanie. No bo jak mając praktycznie monopol w Polsce i posiadając prawie 700 lokali w dobrych lokalizacja można dopuścić do tak łatwego „wygryzienia” się z rynku.

monopol na co? na spożywaczaka? lol

Dziś trudno w to uwierzyć, ale tak właśnie było ledwie 30 lat temu.

Marzy mi się tam taka piętrowa Biedronka… 🙂

Z ruchomymi schodami😄

Jest taka w Toruniu.

Ewentualnie żabka 😊

I LIDL od razu.

Na dole Biedra, na górze Lidl 🙂

na II rynek

..

Parking samochodowy piętrowy bardzo tam potrzebny a nie znowu jakiś market

z SDH można zrobić fajny kościół albo kaplicę

Chyba do pracy masz za daleko !

Podstawowym pytaniem które należy sobie zadać jest to co jest przyczyną zmiany lokalizacji tego najemcy. Może czynsz jest zbyt wysoki a sprzedaż mniejsza niż rok temu. Skoro budynek sdh jest w centrum miasta to powinno być w nim dużo najemców bo potencjalni klienci mogą tam łatwo dotrzeć. Centra handlowe mają przecież pełno najemców. Może trzeba w końcu zmienić wygląd zewnętrzny sdh i wyremontować wnętrze budynku oraz sensownie podzielić powierzchnię każdego z pięter.

Zgadzam się z obserwatorem 🙂 Myślę że tutaj najważniejsze jest podejście właściciela i zarządu do tematu… Ale przede wszystkim potrzebny jest pomysł jak ożywić to miejsce… Trzeba sobie zadać po pierwsze pytanie dlaczego nie ma najemców? Jak obniżyć koszty A jak zwiększyć przychody i czego nam do tego brakuje … Wcześniej raz już się udało więc może by tak zn ów ruszyć głową. Kiedyś np w miejscu gastronomi była paskudna wystawa która nie przynosiła zysku a byla w dobrym miejscu … Miała potencjał i teraz jest zyskowna… To może podpowiedź od mieszkańców miasta będzie jakąś wskazówką … Po pierwsze parking… Czytaj więcej »

Wyburzyć, postawić TOWER-PAB … na dole parking. na górze, reszta..
No, ale na to potrzebne krocie, a Pabianice nadal bidne dzięki pis.
Nawet Dominikanie i reszta klechowego pospólstwa stawia molochy. Tylko Srebrna na razie upadła, ale jak przejmą wszystko, to będa mieli wszystko !

A co z biedą W Pabianicach ma wspólnego PiS ? Naprawdę ciekawa interpretacja. Czy wiesz kto od lat rządzi w Pabianicach. PiS miał jedynie przez część poprzedniej kadecji większość w radzie miasta, ale od lat w powiecie oraz mieście rządzi klika PO

Twoja interpretacja też bardzo ciekawa po pisiemu z kaczym fetorem.
Ważne, kto rządzi w państwie i skąd fundusze a Pabianice nie mają manny z nieba a na dodatek właśnie pis blokuje różne fundusze dla samorządów a nasze miasto, to już oczko w głowie prominentnych lokalnych polityków.
No, żałuję bardzo, że nie wygrało pis w Pabianicach, wcześniej K.C. i W.S. … No, raj na ziemi ! A dlaczego przegrali ?
W państwie też klika.

A to w Pabianicach jest źle od 4-5 lat? Czy trochę dłużej? Jak byś wiedział to remont linii tramwajowej odbywa się w dużej mierze dzięki dotacji rządowej. Jeżeli całą winę na to jak wyglądają Pabianice widzisz w tym że od niespełna 5 lat rządzi w skali kraju to naprawdę współczuję krótkowzrocznosci i błędnej interpretacji. Jakoś inne miasto mogą się sprawnie rozwijać pomimo tej samej władzy centralnej, proszę przemyśleć to. A z fetorem i sformułowaniem kaczy fetor to proszę nie przesadzać – to jest język godny rynsztoku.

To najprawdziwsza prawda. Zgadzam się z tym mówcą. Pozdrawiam serdecznie

Wzajemnie !

No to lipa, po płatny parking 🙁

Wyburzyć i postawić korpobiurowiec.

Obwinianie PSS Społem jest śmieszne. Wiadomo, że budynek był stawiany za komuny i PSS nic nie poradzi na to, że obecnie jest przebrzydkim, archaicznym i skrajnie niepraktycznym klocem, szpecącym nasze miasto i nikt trzeźwy tam się nie wprowadzi ze swoim sklepem. Koszt zrobienia z tego czegoś „normalnego” na pewno idzie w wiele milionów albo jest technicznie nierealny. Z uwagi na lokalizację działkę z budynkiem powinno wykupić miasto, zburzyć tę szkaradę i po dodaniu pustego placu między SDH a Urzędem Miasta zrobić (samodzielnie albo poprzez inwestora) na tym terenie jakąś namiastkę rynku, przestrzeni dla ludzi, której w Pabianicach poza centrami handlowymi… Czytaj więcej »

postawmy w tym miejscu pomnik Jaśnie wielmożnego Pana Jarosława a w koło ławeczki do posiedzenia automaty na wino, a na ławkach nasze Vipy które obecnie przesiadują z przodu SDH-u

Wartość i kult „Sandry” budowała przede wszystkim ultra bogata wiedza sprzedawców. Na wszystko zaradzili.

Przy górniaku obok pętli tramwajowej
był stary dom handlowy
po odnowieniu zmienił się ten PRL
w galerię handlową .
Można ?

przy dobrym zarządzie to społem powinno być liderem marketowym w polsce , a nie lidl czy inny zachodni market zajmujący pawilony społem