Strona główna Aktualności Na naszych drogach robi się coraz tłoczniej

Na naszych drogach robi się coraz tłoczniej

4
W naszym powiecie przybywa pojazdów. Tak wynika ze statystyki, którą sporządził wydział komunikacji przy pabianickim starostwie.

Od początku roku na naszym terenie zarejestrowano 6181 pojazdów. Tylko w lipcu zarejestrowano ich 870 (w tym 245 z zagranicy). W tym czasie wyrejestrowanych zostało 550 pojazdów.

– Również w lipcu cofnięto 8 uprawnień za jazdę pod wpływem alkoholu lub środków podobnie działających – informuje nas Starostwo Powiatowe w Pabianicach. – Z tego powodu w czerwcu 13 osób straciło prawo jazdy.

W ciągu minionych dwóch miesięcy policja zatrzymała 11 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Każda z osób, której zatrzymano dokument, może wnioskować o jego oddanie dopiero po upływie trzech miesięcy od momentu jego utracenia.

Starostwo podsumowało również aspekty finansowe.

– Tylko w lipcu usunięcie i przechowywanie pojazdów z dróg powiatu pabianickiego kosztowało powiat 5.278 zł – mówi Krzysztof Habura, starosta pabianicki. – W czerwcu ta kwota wyniosła 15.908 zł.

Za brak terminowych zgłoszeń zbycia, nabycia i rejestracji pojazdu sprowadzonego z terytorium Unii Europejskiej od początku roku starostwo nałożyło kary w wysokości 69.608 zł (w lipcu 10.174 zł). Wydział finansowy urzędu przeprowadza działania windykacyjne wobec 127 dłużników, którzy zalegają z opłatami z tytułu usunięcia i przechowywania pojazdów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Co za różnica. Przecież jesteśmy bogatym powiatem. Jedną sygnalizację świetlna naprawiamy za takie pieniądze, że usunięcie paru samochodów, których ostatni wlasciele mają jakieś dane osobowe nie stanowi problemu.

To może wreszcie pozwolić żeby marszałek województwa wybudował ZA DARMO ul. Myśliwską bis?

Mają ludzie pieniądze. A podobno taka bieda w Pabianicach

To trzeba drogi udroznic, a nie tworzyć jakieś sztuczne utrudnienia, zwalniacze, progi,niepotrzebne światła,czerwone fale, slalomy(Bugaj)bus pasy, pasy wyłączone z ruchu!!itd….