Strona główna Aktualności Z miasta Na konto chorego Bartka trafi ponad 19 tysięcy

Na konto chorego Bartka trafi ponad 19 tysięcy

0
Ci ludzie pojawili się w domu kultury, aby pomóc Bartkowi.

W Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie odbył się wczoraj finał akcji charytatywnej, podczas której zbierano pieniądze na leczenie 5-letniego Bartka, cierpiącego na nowotwór układu nerwowego. Organizatorzy mogą mówić o sukcesie – pozyskana kwota to ponad 19 tys. zł.

Większość tej sumy pochodzi ze sprzedaży obrazów, grafik i wykonanych w specjalnych technikach zdjęć. Ich autorami byli m.in. członkowie działającej w GDKzB sekcji plastycznej oraz absolwenci i wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Chociaż prace licytowano, dyrekcja placówki podkreśla, że w tym przypadku trudno nazwać ją aukcją.

– Była to raczej wystawa, podczas której zainteresowane nimi osoby mogły je nabyć. Nie mieliśmy młotka, nie było żadnych przelewów… Liczył się tylko cel czyli pomoc Bartusiowi – mówi Marek Smuga, dyrektor placówki.

Najdroższy obraz, przedstawiający konie, został sprzedany za 2 tys. zł. Inne „szły” za kilkaset złotych, najniższa kwota wynosiła 100 zł. Zdecydowaną większość prac udało się sprzedać, a te, które nie znalazły nabywców mają być wystawione na aukcję internetową. Pieniądze wpadały też do puszek od osób, które niczego nie kupiły, ale chciały wesprzeć chłopca.

– Tłumów nie było, ale suma 19 tys. 181 zł przeszła nasze oczekiwania – podsumowuje Marek Smuga. – Biorąc pod uwagę pieniądze zebrane podczas wcześniejszych imprez charytatywnych dla Bartusia, Ksawerów przekazał już na jego leczenie około 35 tys. zł.

Akcja trwała 4 godziny, a jej urozmaicenie stanowił koncert łódzkiego zespołu rockowego „Normalsi”.

5-letni Bartek Pawlak jest podopiecznym fundacji „Krwinka”, która pomaga dzieciom z chorobami nowotworowymi. Szanse na jego wyleczenie zwiększa immunoterapia przeciwciałami anty GD2. Niestety, leczenie to nie jest refundowane. Kosztuje 1 mln zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments