Strona główna Styl życia Ludzie Na froncie walki o ochronę zdrowia. Pabianiczanin z odznaką od ministra

Na froncie walki o ochronę zdrowia. Pabianiczanin z odznaką od ministra

1
fot. zbiory prywatne
Przyznanie tego wyróżnienia było dla pabianiczanina dużym i bardzo miłym zaskoczeniem. Sebastian Komorowski, mieszkaniec naszego miasta, został uhonorowany odznaką „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Uroczystość ich wręczenia odbyła się w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, gdzie pan Sebastian pracuje jako dyspozytor przewozów sanitarnych i kierowca. W sumie takie odznaki otrzymało dziesięcioro pracowników WSRM, wśród nich ratownicy medyczni, pielęgniarki oraz osoby zajmujące się szkoleniem i logistyką.

Z wnioskiem o przyznanie odznak, za wybitne osiągnięcia oraz nienaganną pracę w systemie ochrony zdrowia, wystąpiła do ministra zdrowia, który je nadaje, dyrekcja WSRM.

– O tym, że ją otrzymam dowiedziałem się krótko przed wręczeniem. Wszystko niemal do ostatniej chwili utrzymywano bowiem w tajemnicy. Niespodzianka była więc tym większa – przyznaje Sebastian Komorowski.
fot. WSRM

Czym wyróżnił się pabianiczanin? Ogromnym zaangażowaniem w wykonywaną pracę. Brał udział w wielu „akcjach specjalnych”, jak choćby w transporcie chorej dziewczynki do Szwajcarii, gdzie miała być leczona oraz w przewozie Białorusinów z ambasady Białorusi na Dolny Śląsk po wyborach prezydenckich w tym kraju i związanych z tym protestach. Uczestniczył również we wszystkich ewakuacjach domów opieki na terenie naszego województwa po wykryciu ogniska COVID-19 w tych placówkach.

Z Wojewódzką Stacją Ratownictwa Medycznego jest związany od pięciu lat, ale pomoc innym niesie jeszcze dłużej – osiem lat temu wstąpił w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Pabianicach.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Gratulacje!!!