Strona główna Styl życia Na co zwrócić uwagę decydując się na fotowoltaikę do domu?

Na co zwrócić uwagę decydując się na fotowoltaikę do domu?

1

Fotowoltaika dla domu to bardzo opłacalne rozwiązanie, które umożliwia produkowanie energii elektrycznej we własnym zakresie i to z niewyczerpywalnego źródła. Promieniowanie słoneczne jest dostępne nawet w przypadku zachmurzonego nieba, a nowoczesne panele fotowoltaiczne są w stanie wychwycić rozproszone światło i przekształcić je na prąd. Należy też od razu zaznaczyć, że zwrot z inwestycji może być jeszcze szybszy dzięki bezzwrotnym dotacjom, do wyboru jest wiele programów rządowych umożliwiających otrzymanie dofinansowania. Osoby decydujące się na panele fotowoltaiczne dla domu powinny zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii.

O czym należy pamiętać przed montażem instalacji fotowoltaicznej?

Obecnie do dyspozycji jest wiele firm, które sprzedają panele słoneczne, świadczą kompleksowe usługi dotyczące między innymi montażu instalacji PV. Bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedniego usługodawcę, sprawdzoną firmę o mocnej pozycji na rynku. Liczy się doświadczenie, renoma, opinie klientów, jakość realizacji. Jeśli firma działa na rynku już od kilku lat i cały czas się rozwija, to warto nawiązać z nią współpracę. Oczywiście najpierw trzeba zweryfikować przedsiębiorstwo pod kątem legalności, wiarygodności. Kolejną kwestią jest przyjrzenie się portfolio wykonawcy. Powinno być ono dostępne w Internecie, na firmowej stronie lub w social media. Na korzyść wykonawcy przemawia bogactwo i różnorodność relacji. Warto przyjrzeć się estetyce i staranności wykonania.

Na co zwracać uwagę?

Bardzo ważną kwestią w przypadku instalacji fotowoltaicznej jest to, aby dobrać jej odpowiednią moc. Jeśli zapotrzebowanie energetyczne ma być w pełni zaspokajane, to instalacja powinna być przewymiarowana o mniej więcej dwadzieścia procent. Trzeba liczyć się z tym, że wraz ze wzrostem mocy rośnie też cena zakupu i montażu, co jednocześnie opóźnia zwrot z inwestycji. Profesjonalna firma powinna przeprowadzić audyt, z którego będzie jasno wynikać optymalna moc instalacji dla danego gospodarstwa domowego. Sprawdzić należy również oferowaną technologię. Najlepszym wyborem są panele fotowoltaiczne, które wykorzystują wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych, co przekłada się na zwiększenie ich żywotności i sprawności.

Co ma znaczenie w przypadku fotowoltaiki?

Niezwykle istotne w przypadku instalacji fotowoltaicznej jest to, aby była ona w pełni bezpieczna. Musi spełniać wszystkie wymogi narzucone przez przyjęte ustawy. Zawsze należy sprawdzić, jakie dokładnie zostały wykorzystane systemy zabezpieczeń. Inwestora powinny interesować przede wszystkim wysokie standardy instalacyjne, dobór właściwych komponentów. Znaczenie ma także to, czy firma dysponuje dobrym zapleczem magazynowym, ma sprawny łańcuch dostaw, jest w stanie terminowo zrealizować usługę. Braki magazynowe to ogromny minus, bo przekłada się na opóźnienia w montażu. Bardzo ważna jest gwarancja na fotowoltaikę: na sprawność, komponenty, montaż i serwis. Dla każdego inwestora kluczową kwestią powinna być również opieka posprzedażowa

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kto ma ?
Niech pokaże rachunki ile można zaoszczędzić. Jakie firmy polecacie do montażu fotowoltaika.