Strona główna Nie przegap Muzyka z Pabianic, klimat zza oceanu

Muzyka z Pabianic, klimat zza oceanu

1
Pabianiczanin Artur Kasprzycki, założyciel zespołu Grinding Halt, nagrał pierwszy singiel na planowaną debiutancką płytę. Kompozycje powstały w duchu indie rocka.

25-letni pabianiczanin od 8 lat gra na gitarze i komponuje własne utwory. Projekty przez długi czas trafiały do szuflady.

– Nazbierało się materiału z którym nic nie robiłem. Na szczęście pomocną dłoń wyciągnęła pandemia, dostałem więcej wolnego czasu Zagadałem do znajomego, młodego producenta — Grzegorza Kobusa. Ten nie dowierzał, że w końcu uda mi się znaleźć wystarczająco dużo samozaparcia do nagrania piosenek. Ale zgodził się pomóc… – mówi Artur.

I tak nagrany został pierwszy utwór – singiel zatytułowany „Wrong”. Utwór utrzymany jest w klimacie alternatywnego rocka/post-punku.

– Słucham bardzo dużo różnej muzyki, ale akurat w tym przypadku w duszy grały mi zespoły takie jak Dinosaur Jr, Pavement, Ought, Yuck czy The Cure z pierwszej płyty. Oczywiście nie jesteśmy tak dobrzy, ale jeden kolega sam powiedział „ojej, totalnie gracie jak Dinosaur Jr”, więc chyba nie jest źle – dodaje Artur.

Singiel nagrany został w składzie: Michał Wereszczyński — perkusja, Paweł Pałyga — gitara rytmiczna, Maciej Gutowski — bas, Artur Kasprzycki — gitara prowadząca/wokal . Nagrania zrealizowano w łódzkim Muzeum Książki Artystycznej i w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej.
Zespół Grinding Halt ma już w zanadrzu 9 autorskich numerów, które powinny znaleźć się na debiutanckiej płycie w przyszłym roku.
– Szykujemy się do pierwszego koncertu, choć tu należy podkreślić, że próby są w zupełnie innym składzie, który na razie pozostawię w tajemnicy – mówi założyciel Grinding Halt. – Wierzymy, że kiedyś będzie nam dane zagrać na Dniach Pabianic!

Poczynania zespołu można śledzić na Facebook’u.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Świetny utwór! Byle do przodu!