Strona główna Aktualności Można kupić strażackiego Mercedesa

Można kupić strażackiego Mercedesa

8
24-letni Mercedes Benz 1124 GBA 2/20 foto OSP Konstantynów

Druhowie z Konstantynowa Łódzkiego wystawili na sprzedaż gaśniczego Mercedesa. Strażackie auto można kupić za 250 000 złotych. 

W grudniu minionego roku ta najczęściej wyjeżdżająca do akcji jednostka z powiatu otrzymała nowe auto. Do Konstantynowa trafił średni samochód ratowniczo-gaśniczy z automatyczną skrzynią biegów na podwoziu Scanii. Auto finansowane było przez MSWiA oraz miasto.
W jednostce jest więc 6 samochodów, w tym 3 gaśnicze, dlatego druhowie podjęli decyzję o sprzedaży 24-letniego Mercedesa.

– Z głębokim żalem informujemy, że nadszedł czas rozstania z naszym niezawodnym Mercedesem GBA 2/20. Samochód trafił do nas w 2008 roku z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach. Do 2010 roku służył jako „pierwszy” wyjazd, przez kolejne 13 lat jeździł jako wsparcie pierwszego zastępu. Samochód nigdy nas nie zawiódł. Świetny w mieście, niezastąpiony w terenie. Polecamy jednostkom szukających używanego pojazdu gaśniczego, zachęcamy do oglądania i negocjacji – czytamy w ogłoszeniu.

Auto zostało wystawione za 250 000 złotych. Ogłoszenie można sprawdzić TUTAJ.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

gruz w cenie 🙂

Sprzedam strażackiego Mercedesa, laleczka, nic nie stuka, nic nie pka, w aucie nie było palone, czasem tylko wokół auta… 😉

Na chodzie? Kiedy rozrząd był robiony? Olej bierze?

Pytania są dość głupie, samochody pożarnicze muszą być w pełnej gotowości zawsze gotowe do wyjazdu.

coś mi nie pasuje ? to jakaś przejściówka? z przodu merc, z tyłu jelcz? panie z dwu składany! i w tej cenie stalówki zamiast alusów? Z boku lakier bo blachy zerwany. no nie wiem. może jakby był pełny wody bak to bym pomyślał….

Fachowo jest to Jelcz typ 24, czyli podwozie Mercedesa karosowane w zabudowę pożarniczą jako GBA 2/20 przez firmę Jelcz. Sam pomysł na wóz zawdzięczamy firmie ZASADA, która w owym czasie sprowadzała ciężarówki Mercedesa.

Jak na owe czasy była to nowa jakość w polskim pożarnictwie.

Do Matjasa go wstawcie i tvnturbo

za 40k może by go kupili