Strona główna Aktualności Możemy pomóc wszyscy

Możemy pomóc wszyscy

1

Po obejrzeniu sobotnich Faktów TVN, Karolina Jakubowska zabrała się do działania. Postanowiła zorganizować zbiórkę pieniędzy na leczenie 11- miesięcznego Jakuba. Chłopiec cierpi na raka mózgu. 

– Oglądałam Fakty. Szczególnie poruszyło mnie to, że taki mały chłopiec i już tyle wycierpiał. A jeszcze w piątek zmarł jego tata. Na raka. Rozpłakałam się. Całą noc nie mogłam spać, ale pomyslałam, że moje łzy nic nie dadzą, że trzeba wziąć się za zorganizowanie pomocy – wspomina pani Karolina.

Pabianiczanka poprzez facebooka skontaktowała się z mamą Kuby. Zaoferowała pomoc.

– Zorganizowałam zbiórkę, z której cala kwota trafi do rodziny chłopca. Mały ma teraz tylko mamę, która walczy za siebie i ojca. A z trójką dzieci nie jest łatwo – mówi Karolina Jakubowska.

„Postęp w leczeniu i konkretne efekty mogłaby przynieść terapia protonowa. Kuba jest już w trakcie kwalifikacji. Czas ucieka, bo chemioterapia tylko czasowo trzyma guza w ryzach i jest dla chłopca zagrożeniem sama w sobie. Kuba bardzo źle ją znosi. – Ostatnio, jak był na chemioterapii, to zrobił się cały siny. Była reanimacja, także ledwo go uratowali doktorzy – wspomina Janina Chabowska, babcia Jakuba. Protonoterapia polega na napromieniowaniu guza protonami, które precyzyjnie docierają do nowotworu, nie uszkadzając zdrowych tkanek. Monachium, to obok Pragi i Berlina, najbliższy Polsce ośrodek, który wykonuje takie zabiegi na tak małych dzieciach” – czytamy na www.tvn24.pl

Do końca zbiórki organizowanej przez pabianiczankę, pozostało zaledwie 28 dni. Do tej pory internauci na leczenie chłopczyka przekazali 456 zł. Potrzeba jeszcze 99 544 złotych.

Pomóc Kubie można dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym, za pośrednictwem zrzutki, której pomysłodawczynią jest mieszkanka naszego miasta.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

wpłaciłem niewiele, ale tyle mam ale chamstwo, że z przelewu 55 zł na konto rodziców trafia 5 zł ;-(, ale z całego serca powodzenia