Strona główna Na sygnale Kryminalne Motocyklista uciekał przed policjantkami

Motocyklista uciekał przed policjantkami

1
37-latek z Łodzi nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Został załapany po pościgu. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

W sobotę 27 sierpnia 2022 roku około godziny 18.00 w Prusinowicach w gminie Lutomiersk funkcjonariuszki z wydziału ruchu drogowego prowadziły kontrolę prędkości. Drogą jechał motocyklista, który znacznie przekroczył prędkość. Radar w terenie zabudowanym pokazał 78 km/h.
Policjantka z patrolu dała sygnał kierowcy do zatrzymania się. Motocyklista jednak gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Łodzi. Rozpoczął się pościg.

– Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca lekceważył polecenia funkcjonariuszek i kontynuował brawurową jazdę z coraz większą prędkością. Po drodze popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym tym samym stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Wyprzedzał przekraczając podwójną linię ciągłą, a nawet jechał po chodniku – relacjonuje Ilona Sidorko, rzecznik prasowy pabianickiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany na terenie Łodzi. Szybko okazało się co było powodem zachowania łodzianina. Mężczyzna był trzeźwy, lecz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 37-latek został zatrzymany. Odpowie za przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna odpowie za jazdę bez uprawnień, rażące przekroczenie dozwolonej prędkości, niestosowanie się do znaków, sygnałów i poleceń w ruchu drogowym. Za te wykroczenia grozi mu wysoka grzywna.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

warto było…