Strona główna Aktualności Z miasta Montują poduszki berlińskie przed skrzyżowaniem

Montują poduszki berlińskie przed skrzyżowaniem

20
Tak jak zapowiadali urzędnicy starostwa powiatowego, dziś montowane są poduszki berlińskie na ul. 20 Stycznia przed skrzyżowaniem z ul. Nawrockiego. 

O tym skrzyżowaniu jest głośno od kilku miesięcy. Okoliczni mieszkańcy i część radnych zarówno miejskich jak i powiatowych domaga się budowy ronda. Wszystko przez masę wypadków, do jakich dochodzi w tym miejscu. Starostwo wprowadza jednak rozwiązanie, jak twierdzą urzędnicy, tymczasowe.

– Zostaną one zamontowane po obydwu stronach ulicy 20 Stycznia, aby poprawić czujność jadących nią kierowców, którzy będą zbliżali się do skrzyżowania – wyjaśnia Joanna Kupś, rzecznik prasowy starostwa.

Choć starosta Krzysztof Habura zapowiedział w rozmowie z EPAinfo budowę ronda, ta na tę inwestycję mieszkańcy muszą poczekać. W pierwszej kolejności ma zostać stworzona koncepcja przebudowy skrzyżowania. To zadanie zlecono zewnętrznej firmie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

skutek będzie zupełnie inny… zwalniające auta będą zachęta dla aut będących na podporządkowanej… „ooo zwalnia…. zdążę…” dzwon xd… tak czy siak są to półśrodki i dzwonów będzie więcej

Znasz dobrze znaczenie drogi podporządkowanej. Jak mnie nie myli to 20-go stycznia do niej nalezy przy tym skrzyzowaniu gdzie montowane są poduszki. Według twojego opisu to niby Nawrockiego taka jest …? Bravo Ty

Pomyliły Ci się drogi na których są montowane poduszki. Zwalniać będą ci na podporządkowanej 🙂

No przecież te zwalniające będą właśnie na podporządkowanej wjęc o jakiej zachęcie piszesz?

tak działają te poduszki https://www.youtube.com/watch?v=SgUPq3jFubs

Jadę wieczorem przetestować 🙂

z tego co widziałem, to nikt tam na krechę nie zapitalał z przyporządkowanej. Najczęściej to zwalniali, rozglądali się , pedał i bum. Więc te poduszki nic nie zmienią. Musiały by być na środku skrzyżowania 🙂

Mnie to bardzo wnerwia. Mnie się z reguły nigdzie nie śpieszy i jeżdżę jak człowiek. Nie mogę płynnie przejechać przez miasto, bo wszędzie jest tego nasrane… W Łodzi to samo. Szybciej rowerem przejadę…

Moim skromnym zdaniem powinno się to /lub raczej coś innego/ zamontować na ulicy Nawrockiego. Celem powinno być spowolnienie samochodów jadących z pierwszeństwem, aby ułatwić przejazd z podporządkowanej.
Sama 20-go Stycznia jest już oznakowana i jeszcze wolniejsze podjechanie do skrzyżowania niczego w tym temacie nie zmieni.
A jeśli chodzi o zasadę, to nic nie zastąpi rozsądku kierowcy, bo nie wymyślono jeszcze niczego, co byłoby odporne na głupotę.

Mam nadzieje, że nigdy nie będziesz dopuszczony do projektowania rozwiązań ruchu drogowego.
Spowolnienie jadących z pierwszeństwem spowoduje tylko dłuższy czas oczekiwania na podporządkowanej i jej korkowanie się. Na dodatek cześć kierowców na drodze z pierwszeństwem będzie omijało poduszki a ktoś z podporządkowanej, licząc na to że tamten zwolni wyjedzie. I wypadek gotowy.

A tak w ogóle to proponuje rondo wokół całych Pabianic, jak się bawić to z rozmachem!

Tak, nie jestem specjalistą i nie będę projektował. Ale dziś jechałem przez to skrzyżowanie. Dla mnie, respektującego przepisy kierowcy, nic to rozwiązanie nie zmieniło. Więc drogi Specjalisto, może Ty mi wytłumacz sens tego rozwiązania. Bo argumentacja w stylu, że dzięki temu będę wiedział, że dojeżdżam do skrzyżowania na mnie nie działa. Bo wyobraź sobie, ze widziałem tam odpowiednie znaki drogowe – to chyba nie było trudne, ale co ja tam wiem. Więc zgodnie z logiką – znaki są, kierowcy wiedzą jak się zachować i czego więcej nam trzeba. A jednak trzeba nam było, taka była wola, aby było bezpieczniej. A… Czytaj więcej »

prawie wszystkie wypadki i kolizje są spowodowane przez kierowców jadących 20 stycznia od strony warszawskiej (podporządkowana) ostatni wariat jechał około 160 km/h stąd progi tam a nie gdzie indziej

taaa 160 😮 …. według mnie miał 163km/h!

pierwszy skutek to będzie taki że zacznie się slalom „gigant” tak jak dzieje się na Grota Roweckiego ,kardynalne łamanie przepisów /podwójna ciągła stanie się niczym,a wjazd na przeciwny pas ruchu normą / 🙁 porażka

są progi oddzielające pasy ruchu – slalomu chyba nie będzie

A nie byłoby lepiej szkolić kierowców. za złamanie przepisów ostry mandat

Na tym skrzyżowaniu zginęła w 2000 roku Genowefa Durajska w wieku 92 lat, zasłużona nauczycielka, w wypadku spowodowanym przez taksówkarza. Zmarła po kilku tygodniach pobytu w szpitalu nie wybudziwszy się ze śpiączki. Taksówkarz z impetem włączył się do ruchu spod kiosku, który znajdował się wtedy na ul. Nawrockiego bardzo blisko skrzyżowania z ul. 20 stycznia. Auto prowadzone przez bratanicę pani Durajskiej prawidłowo zatrzymało się na stopie przed skrzyżowaniem, kierująca sprawdziła, że z lewej i prawej droga jest wolna więc ruszyła w stronę lasu. Wtedy z wielkim rozpędem ruszył taksówkarz od prawej strony sprzed kiosku, gdzie zatrzymał się by kupić gazetę,… Czytaj więcej »

Jak znam życie, a znam, to Sebixy będą omijać poduszki z lewej strony !!!!

Ewidentnie Habura ma układ z warsztatami samochodowymi. Zamiast logicznych i użytecznych rozwiązań – półśrodki szkodzące jedynie zawieszeniom aut…

właśnie wracałem ul myśliwską. te progi na środku drogi aby nie omijać poduszek poobrywane. przy samym rondzie to prawie każdy w poprzek drogi leży! w c@uj to bezpieczne, naprawdę…..