Strona główna Aktualności Z miasta Mokra: parkowanie po stronie południowej

Mokra: parkowanie po stronie południowej

6

Zarząd Dróg Miejskich interweniuje po zamieszaniu z organizacją strefy zamieszkania na ul. Mokrej. 

Po wprowadzeniu w ubiegłym roku strefy zamieszkania nie było prawnej możliwości parkowania w niewyznaczonych miejscach. Rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 13 parkowali pomimo zakazu. Wszystko było w prządku dopóki na Mokrej nie pojawiła się policja i straż miejska.

O sytuacji poinformowany został prezydent miasta (rodzice przygotowali petycje, ale wcześniej zadziałali dziennikarze) i dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. Zapadła decyzja o wyznaczeniu miejsc postojowych po południowej stronie ulicy.

– Wczoraj złożyliśmy projekt w starostwie powiatowym. Czekamy na zgodę i działamy – zapowiada dyrektor Stanisław Wołosz.

Do tej pory znaki D-40 wyznaczające strefę zamieszkania będą zasłonięte.

REKLAMA
Poprzedni artykułEwakuacja w przedszkolu. To nie ćwiczenia
Następny artykułTaka będzie „Piątka”
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Co ma znak D-40 wyznaczający strefę zamieszkałą do zakazu parkowania? Przecież tam nie ma zakazu parkowania, więc niby dlaczego nie wolno tam się zatrzymywać?

Według mnie bardzi słusznie iż rodzice przedszkolaków nie mogli stawać w tamtym miejscu, ulica Mokra jak wiadomo szeroka, bardzo często łatwo tam o kolizję. Przez stojące auta zajmujące jeden pas ruchu auta nie mogą sie minąć, a równie ciężko jest z tym aby zjechać kierowcy jadącemu z przeciwka. Do tego dochodzi fakt, że kierowcy nie stają tam z głową, od strony smugowej bardzo czesto nie da sie wjechać na ulice Mokrą jeśli jakieś auto akurat z niej wyjeżdża, kto mądry parkuje na samym skrzyżowaniu? Chyba nikt… Może nadszedł ten czas kiedy przedszkole powinno zapewnić na swojej prywatnej posesji parking dla… Czytaj więcej »

do Mieszkaniec… nie wiem ale odnoszę wrażenie że osoby piszące takie komentarze kupiły prawko. ja do tej pory nie miałem żadnych problemów z przejazdem tą drogą. No ale cóż jak się kupuje malucha a jeździ się nim jak hamerem ( 2m z lewej, 2m z prawej ) no to tłumaczy sprawę. Kierowcy stojący na skrzyżowaniach i we wjazdach jak najbardziej powinni być ukarani. No i taka sugestia dla mieszkańca. Widać że w życiu dzieci nie miałeś więc dla ciebie takie miejsca jak przedszkola to fanaberia. Proponuję zmienić okno przy którym codziennie ślęczysz na to z drugiej strony. Zaoszczędzisz nerwów sobie… Czytaj więcej »

Skoro mowa o parkingach, to polecam ciekawostkę – bubel najnowszej produkcji przy ulicy Żytniej miedzy blokami 126 i 127 tuż przy boisku Gimnazjum nr 3. Byłoby dobrze gdyby Pan redaktor EPA INFO chciał na niego wjechać. To graniczy z cudem. Olbrzymie bajoro wielkim utrudnieniem. Interwencje mieszkańców w Administracji nr 3 nie przynoszą żadnego skutku. Tylko bezmyślni decydenci dopuścili do takiej zmarnowanej inwestycji. Może Pana interwencja odniesie właściwy skutek. Jeszcze dodam, że obok na asfaltowym parkingu stoi wiecznie kałuża wody, której spółdzielnia nie potrafi odprowadzić. Wystarczy wykopać rowek odpływowy. Prosimy tą drogą o pomoc, bo kierownik administracji nie widzi w tym… Czytaj więcej »

Wprowadzić parkomaty i będzie po problemie zwłaszcza że 80 % aut tam parkujacych należy do mieszkańców pobliskich bloków.