Strona główna Aktualności „Mój cel to igrzyska olimpijskie”

„Mój cel to igrzyska olimpijskie”

0

Kinga Królik po świetnym występie na 72. Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Juniorów we Włocławku  odebrała gratulacje od prezydenta Pabianic.

Nasza lekkoatletka, zawodniczka Azymutu, zdobyła dwa złote medale. Pierwszy z nich wywalczyła na dystansie 2000 metrów z przeszkodami z czasem  6:41.67, który został jej nowym rekordem życiowym oraz nowym rekordem Polski na tym dystansie. Drugie złoto wywalczyła na dystansie 1500 metrów.

To świetny prognostyk dla 19-latki z Pabianic i możliwość uzyskania minimum olimpijskiego na nadchodzące igrzyska olimpijskie. Nasza zawodniczka szykuje się na 3000 metrów z przeszkodami. Wymagany czas to 9.40.

– Stać ją na tempo olimpijskie – przyznał szczerze Jerzy Woźniak, trener Azymutu. – Taki mamy cel potwierdziła Kinga.

Złotka medalistka przygotowuje się już do kolejnych startów. Za 2 tygodnie odbędą się mistrzostwa Polski seniorów w Lublinie.

Kinga Królik to tegoroczna maturzystka, która planuje studiować gospodarkę przestrzenną na Politechnice Łódzkiej. Przygodę ze sportem rozpoczęła już w trzeciej klasie szkoły podstawowej od biegów na orientację. Jak przyznaje trener jest bardzo zdyscyplinowana. Już w piątej klasie prowadziła dziennik treningowy, a w nim odnotowane 900 pokonanych kilometrów w roku. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski. Trzy razy z rzędu została najlepszym sportowcem naszego miasta.