Strona główna Aktualności Z miasta Mniejsze wpływy za czynsz. Przedsiębiorcom zostało w kieszeni 70 tysięcy

Mniejsze wpływy za czynsz. Przedsiębiorcom zostało w kieszeni 70 tysięcy

0
Prawie 70 tysięcy złotych za czynsz nie wpłynęło w kwietniu i w maju do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej na skutek całkowitego lub częściowego zwolnienia z opłat tych przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą w lokalach należących do miasta. 

W związku z pandemią COVID-19 właśnie taką pomoc – 100% lub do 50% ulgi – zaproponował magistrat. Ile firm skorzystało z tej możliwości? W ZGM złożono 75 wniosków, a łączna wartość umorzeń wynosi 69.702 zł.

– Poza jednym lub dwoma wnioskami, z którymi wystąpili podnajemcy, czyli osoby nie będące stroną umowy z nami, wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie – poinformował Szymon Kozera, dyrektor ZGM.

24 wnioskodawców zwolniono z czynszu całkowicie, 38 – o 50%, a 13 – o 25%. 

Czy ci, którzy nie musieli płacić za wynajem lokalu nadal będą mieli ten przywilej? Zakład Gospodarki Mieszkaniowej skierował w miniony piątek do magistratu pismo z prośbą, aby 100%-owa ulga została zamieniona na 50%-ową. Jak tłumaczy Magdalena Bryndziak, wicedyrektor ZGM, nie ma już powodu, aby np. salony fryzjerskie czy kosmetyczne nie ponosiły żadnych kosztów, skoro są otwarte i uzyskują dochody.

Czy władze miasta przychylą się do tej prośby?

– Rzeczywiście, ZGM zaproponował takie rozwiązanie, ale żadna decyzja jeszcze nie zapadła. Jest ono analizowane – zaznacza Aneta Klimek, rzecznik prasowy pabianickiego magistratu.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments