Strona główna Sport Piłka nożna Młodzi piłkarze z Pabianic z sukcesami na turniejach

Młodzi piłkarze z Pabianic z sukcesami na turniejach

0

Drużyny seniorskie dopiero przygotowują się do drugiej części sezonu, za to mali sportsmeni z naszego miasta czynnie biorą udział w różnych imprezach sportowych. 

Ekipa Escola PTC z rocznika 2009/2010 rywalizowała w Łodzi w turnieju zorganizowanym przez ŁKS. W rozgrywkach grupowych pabianiczanie pokonali 1:0 gospodarzy i 2:0 Victorię Rąbień oraz zanotowali dwa remisy 1:1 ze Spartą Łódź oraz 0:0 ze Zjednoczonymi Stryków.

Wyniki te pozwoliły PTC na wyjście z grupy. W półfinale ich przeciwnikiem był FA Radogoszcz, który po zaciętym meczu udało się pokonać 2:1.

W finale Escola spotkała się z grupowym rywalem – Victorią Rąbień. Niestety, przeciwnicy zrewanżowali się za wcześniejszą porażkę i tym razem pokonali PTC 1:0. Dodatkowe wyróżnienie otrzymał jednak Paweł Pietrzak, którego wybrano najlepszym obrońcą turnieju.

Bramki dla fioletowych zdobywali: 3x Hubert Papuga, Miłosz Drygała, Kacper Kwaśny oraz Jakub Gaczyński.

PTC wystąpiło w składzie: Miłosz Drygała, Jakub Gaczyński, Kacper Kwaśny, Mikołaj Nowak, Krzysztof Otomański, Hubert Papuga, Paweł Pietrzak, Artur Stępiński, Igor Stępiński, Maciej Zielak. Trenerami drużyny są Łukasz Pintera oraz Filip Stuchała.


Jeszcze lepiej poradzili sobie młodzi piłkarze Włókniarza Pabianice z rocznika 2010/2011, którzy wzięli udział w turnieju Vera Cup w Łodzi.

Podopieczni trenera Jacka Włodarczewskiego okazali się niezwyciężeni, pokonując kolejno Victorię Rąbień 4:0, Verę Sport Łódź 6:0, KS Kutno 1:0, APN Piotrków 3:1 i Zjednoczonych Stryków 4:0.

W finale pabianiczanie mierzyli się z APN Piotrków i tym razem pokonali ich 2:1, wygrywając całą imprezę.

Formą strzelecką błysnął Hubert Zakrzewski, który zdobył 11 bramek, co przełożyło się na tytuł króla strzelców.

Włókniarz: Aleksander Fuks, Amadeusz Giedrojć, Ryszard Karcz, Maks Kępa, Kacper Koszytarski, Szymon Krawczyk, Kacper Odrakiewicz, Jan Stężycki, Bartosz Tokarczyk, Hubert Zakrzewski.

REKLAMA
Poprzedni artykułKsawerowianie z nieudanym początkiem przygotowań
Następny artykułGratka dla fanów kolarstwa
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments