Strona główna Dzieje się Młodzi i starsi zbudowali „most tolerancji” (ZDJĘCIA)

Młodzi i starsi zbudowali „most tolerancji” (ZDJĘCIA)

17
Plac na Starym Rynku był dzisiaj pełen ludzi. Przyszli tam, aby zbudować „most tolerancji” i wyrazić swoją akceptację wobec odmienności.

Happening zorganizowała grupa wolontarystyczna „Agrafka”, zapraszając do udziału w nim m.in. młodzież oraz osoby starsze. Pojawili się więc uczniowie pabianickich szkół, członkowie centrum seniora, warsztatu terapii zajęciowej, środowiskowego domu samopomocy. W sumie, według szacunków organizatora, około 200 osób.

Na przyniesionych przez nich kartkach i transparentach można było przeczytać: „Tolerancja i szacunek to właściwy kierunek”, „Wszyscy są równi”, „Odbieram pozytywnie ludzką różnorodność”, „Jestem za nietolerancją chamstwa i przemocy. Inny nie znaczy zły”, „Toleruję więc wspieram”.

– Bez względu na to, kim jesteśmy, skąd pochodzimy i jaki mamy kolor skóry dzisiaj się tutaj połączymy – mówiła Agnieszka Jaksa, koordynator „Agrafki”.

„Most” powstał z ludzi, którzy trzymali kartki i transparenty zachęcające do poszanowania innych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Piękna akcja. Bardzo mi miło że mogłem o niej tutaj przeczytać. Szacunek dla każdego człowieka niezależnie od koloru skóry, wiary i orientacji seksualnej jest podstawą rozwoju społeczeństwa. Różnorodność powinna nas wzbogacać nie dzielić.

Plac pełen ludzi? Chyba liczone sPOsobem Warszawskim

Warszawskim, ale pisim policyjnym.
Było, ile było. Masz z tym problem ?

Tak ja np mam z tym problem! A nie moge? Gdzie ta tolerancja? Juz pis zdarzyles obrazic! I wy mowicie o tolerancji? Nawet nie wiecie co znczy to slowo!

Twoja brocha, twój problem, co ” możesz „.
Kiego grzyba się mnie czepiasz bez powodu. ” Wici ” napisał : … ” sPOsobem ” … i to wg ciebie jest w absolutnym pisim porządku Obrazić pis ? No, nie rób z siebie nabiału. I nie pisz do mnie w liczbie mnogiej, wy pisblszewia ” tolerancjo ” dla ludzkiej tolerancji.

Wracaj do poradni przy PCM w Pabianicach.

Najpierw wybździłeś ” sPOsobem ” . Teraz jeszcze szukasz draki ? Przeszkadzał ci ten most ? U ciebie w mieszkaniu, czy na podwórku ? Chcieli, zrobili a tobie wałek do tego.
W rewanżu : wracaj do wariatkowa PCM na stałe, bo nie rokujesz wyleczenia.

Te… wici …
Jesteś tam jeszcze, czy puszka i nie możesz nadawać z zamkniętego wariatkowa. No, to daj Boże zdrowie…

Tam było max 50 osób

Gratulacje!!!!! W dzisiejszych czasach w Polsce trzeba mieć odwagę by to robić przy kościele – no podziwiam!!!!!

Szacunek, tolerancja, akceptacja odmienności
To przecież nauczanie Jezusa .
Co poszło nie tak,
przez 2000 lat nauczania
Ze zaszła potrzeba zorganizowania
takiej akcji …

Szkoda ze trzeba szanowac tylko gejow a juz np pisiorow juz nie! Albo ksiezy dla niech tez jest zero szacunku czy dla katolikow! ! Tylko geje sie licza! Masakra!

Trudno chronić atakujących, no chyba że przed obiciem sobie rąk.

Bardzo dobrze, że ta akcja została zrobiona obok kościoła. Zastanawiam się,czy Agrafka celowo wybrała to miejsce,czy przez przypadek.
Jedno jest pewne, Kościół powinien być bardziej tolerancyjny i nie narzucać swoich starych zasad w czasach, gdzie ludzie walczą o to , żeby być tolerowani. Popieram tę akcję!

Szkoda ze żaden ksiądz nie poparł akcji.

Czasami brakuje Misiaka. Był w agencji spowiadać damy towarzystwa to i tu na pewno by błysnął …

Ok. Tylko po co małżeństwa takich związków. Ok niech mają prawa związków odmiennych płci. Ale dzieci nie wolno im oddawać bo fizycznie nie mogą ich mieć. I tak powinn stanowić prawo. Czego nie mogą fizycznie mieć to nie mogą dostać.