Strona główna Aktualności Z miasta Miliony wydane, korzyści brak. Są tylko straty

Miliony wydane, korzyści brak. Są tylko straty

3
Urzędnicy z pabianickiego magistratu nie ustają w próbach sprzedaży tej nieruchomości. Po raz kolejny został ogłoszony przetarg na ul. Szpitalną 2.

Działka jest dla miasta balastem. Poszukiwania nowego nabywcy zaczęły się kilka lat temu. Na stronie internetowej urzędu ogłoszenia w tej sprawie pojawiały się wielokrotnie, jednak za każdym razem postępowania przetargowe, z powodu braku zainteresowania, kończyły się fiaskiem.

Później nastąpiła niemal trzyletnia przerwa, po której w lutym bieżącego teren o powierzchni 18.300 metrów kwadratowych ponownie wystawiono na sprzedaż. Cenę wywoławczą ustalono na 3,5 mln zł. Odzew? Żaden.

Tym razem jest niższa – wynosi 3 mln 200 tys. zł. Co można kupić za taką kwotę? Działkę, na której stoi dawny szpital dermatologiczny oraz inne, mniejsze budynki. Powierzchnia użytkowa wszystkich wynosi prawie 4500 metrów. Nieruchomość może być przeznaczona na usługi i zieleń publiczną, ale dopuszczalne jest również mieszkalnictwo wielorodzinne. Przetarg odbędzie się 5 czerwca.

Działka przy ul. Szpitalnej 2 stała się własnością miasta w 2008 roku za rządów prezydenta Zbigniewa Dychto. Pabianice kupiły ją od Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi za 4 mln zł.

REKLAMA
Poprzedni artykuł39-latek wypadł z drogi i wjechał do rowu
Następny artykułRozwandowicz ze słodko-gorzkim zakończeniem sezonu
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Państwowe przedsiębiorstwa potrafią pogonić za grosze a za rudere chcą bóg wie ile…

Prezydenci biznesmeni za 4 kupili za 3.2 sprzedają no no. Proszę policzyć koszty utrzymania za 11 lat to biznes na całego.

Powinno tu być zrobione miejsce z domkami jednorodzinnymi podobne jak w Bychawie lub dom starości. Tylko niestety nie ma osoby która by to zrobiła A napewno po jakimś czasie człowiek może sporo kasy zarobić na takim interesie.