Strona główna Aktualności Z miasta Mieszkańcy proszą o rondo: żyjemy w strachu

Mieszkańcy proszą o rondo: żyjemy w strachu

33
Radni Prawa i Sprawiedliwości, zarówno ci z powiatu, jak i z miasta, zorganizowali konferencję, podczas której apelowali do starosty pabianickiego o budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Nawrockiego i 20 Stycznia. 

Na konferencji byli obecni mieszkańcy, głównie z położonej przy skrzyżowaniu kamienicy, w którą co chwila wjeżdżają samochody biorące udział w kolizjach.

– W końcu ktoś się tym zajmie, jak zginie matka z dzieckiem na przejściu – mówiła jedna z mieszkanek.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo.

 

REKLAMA

33
Dodaj komentarz

1600
15 Wątki komentarzy
18 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
22 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pabianiczanin

Halo ludzie, przecież to normalne skrzyżowanie jak każde. Naprawdę uważacie że dochodzi tam do wypadków z winy skrzyżowania? Czy jednak kierowców, którzy mają w du*pie przepisy ruchu drogowego i znaki drogowe?

Inspektor

Nie przyszło do głowy inteligentnemu obywatelowi ze ci sami kierowcy którzy rozbijaja się regularnie na tamtym skrzyżowaniu poruszają się też na innych drogach i innych skrzyżowaniach na przestrzeni lat i jakos nie rozbijaja się co tydzień, wszedzie? Może więc warto wyciągnąć wnioski co łączy tych wszystkich kierowców mających przepisy tam gdzie szanowny Pan napisał? Łączy ich rozbicie się na tym konkretnym skrzyżowaniu, które ze względu na swoją specyfikę jest niebezpieczne, innymi slowy nie jest idioto-odporne przez co wymaga przekształcenia w bardziej dostosowany do tego zadania twór zwany potocznie rondem. Ja wiem ze Pan jest asem przestworzy, królem szos i jeździ… Czytaj więcej »

Szept odbytu

Skoro to skrzyżowanie stwarza problem to nie wiem jak po Łodzi się Pan/Pani porusza, bo podejrzewam że udało się Panu/Pani znaleźć je w chipsach. Pomijam już fakt że trzeba być bardzo słabym kierowcą lub mieć ogromnego pecha by rozbijać to samo auto co tydzień (swoją drogą ciekawa teoria, ledwo mechanik auto zdąży wyklepać a już wraca z powrotem do warsztatu),a nawet jeśli to punkty karne szybko pozbawiają taką osobę prawa jazdy. Skrzyżowanie jest o podobnym poziomie trudności jak np. Nawrockiego/Piotra Skargi lub Moniuszki/Powstańców Warszawy (albo wiele innych wzdłuż ulicy Moniuszki gdzie ograniczają widoczność drzewa), przecież pełno takich w mieście. Oczywiście… Czytaj więcej »

speeedygonzales

a gdyby tak pańska matka…..
rondo nic nie zmieni.
postulaty z doopy.
jeździć się naumać a nie ronda tworzyć. Później będą dylematy czy na rondzie w lewo mrygać czy nie 🙂

Monika

Też tak myślę, że tam nie rondo tylko światła są potrzebne + zdrowy rozsądek kierowców. Rondo to dwa skrzyżowania dalej na Warszawskiej.

Karol

Bardziej rondo Warszawska / Nawrockiego jest potrzebne

charly

Rondo to wg. badań naukowych najszybszy i najbezpieczniejszy typ skrzyżowania jaki może istnieć. Każde większe (ale w drugiej kolejności także te mniejsze) skrzyżowanie powinno się zamieniać w skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Tu nie ma nad czym dyskutować.

obywatel

Nie znam badań naukowych, ale od dłuższego czasu Warszawa macha się z przebudową największego ronda ( Dmowskiego ) na skrzyżowanie. Ba, ale to Warszawa. A jaki tam jest kocioł ! Z pomiarów wynika, że rano tam zasuwa ponad 7.000 tysięcy samochodów na godzinę a po południu 22.000 pieszych ( też na godzinę )… uuu… Pewnie UM Pabianice ma swoje przeliczniki, ale na Nawrockiego ( i nie tylko ) jednak potrzebne rondo. Są światła Roweckiego/Nawrockiego i tam mimo takiej sygnalizacji od czasu do czasu dochodzi też do kolizji, bo podobno zazwyczaj każdy kierowca ma zielone… Wspominano wielokrotnie na tym Portalu, że… Czytaj więcej »

Szymon

Matka z dzieckiem już została tu potrącona w 1985r. Matka zmarła w szpitalu,dziecko przeżyło. Tak się składa że to moja teściowa i szwagierka. Ta ulica , skrzyżowanie jest już od kilku lat pechowe.

Tom

Wtedy to jeszcze pierwszeństwo miała 20go stycznia…

qwerty

A przed wojną koń zdechł na tym skrzyżowaniu.

xyz

No, to miał pecha, jak i ty z tym swoim ” genialnym ” wpisem…

Pabnin

Inni radni to teraz pochylają się na najbliższymi wyborami. Nie mają czasu na bezpieczeństwo mieszkańców.

miłosniczka

a podczas nagrywania tego przedstawienia 100 metrów dalej Bracka z Gryzla ponownie wypadek. Tam jak w tygodniu nie ma wypadku to jest święto i nie ma się kto tym zająć.

bonifacy z bugaju

zamiast ronda i pustych dywagacji pochyliłbym się nad poziomem szkolenia przyszłych kierowców, widocznie nauka i wiedza wynoszona ze szkół nauki jazdy jest tylko na „3 razy z….zapamiętać, zaliczyć, zapomnieć..” owszem budowanie rond lub przebudowa skrzyżowań w ronda ma sens ale jak wspomniał przedmówca np warszawska – nawrockiego, tutaj zdecydowanie by usprawniło ruch i tutaj trzeba cisnąć by to zrealizowali

A wszyscy bezpiecznie na ścieżce rowerowej sobie stoją…

Tom

Puścić 20go Stycznia górą wiaduktem, bezkolizyjnie będzie 🙂

Anna

A może częściej postawić patrol policji,tak co kilka dni,nie będą wiedzieli kiedy i będą jeżdzić ostrożniej.A póżniej wejdzie im to w krew i bęzie mniej wypadków.

Tom

Albo może szlaban, każdy dojeżdżający do skrzyżowania musi wrzucić złotówkę, koniec z wypadkami, a i budżet miasta odżyje :-)))

obywatel

Budżet miasta, to jedno, ale bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, chyba ważniejsze, choć w przypadku akurat tego skrzyżowania najczęściej winni są kierowcy bez względu na płeć. A poza tym UM Pabianice, jakoś dziwnie boi się budowy rond w naszym mieście. Ile ich jest, oprócz słynnego na Myśliwskiej. A prosi się ze łzami w oczach na Warszawskiej, na Moniuszki, właśnie na Nawrockiego o innych nie wspominając. Światła to koszta latami, z rondem wychodzi taniej. Swego czasu dość obszernie temat na tym Portalu wyłożył gość, który był w Norwegii. Jednak żadne usprawnienia drogowe ( nawet wiadukty, czy ronda a nawet światła ) niewiele… Czytaj więcej »

Michal

Rondo tam nic nie da. Dalej ta slynna kamienica bedzie zaslaniac widocznosc. Trzeba byloby calkiem przesunac blizej rogatki to skrzyzowanie i tam rondo dac. Chociaz moim skromnym zdaniem najlepsza bylaby sygnalizacja swietlna. Wiadomo ze drozsza ale czy warto wydac kase na rondo po to tylko aby wydac i nic sie nie zmienilo?

xyz

Nie takie kamienice w Polsce zasłaniają widoki i tam nie mają problemów o ile kierowcy mają rozum w głowie a nie w pedale gazu !

Michal

Zgadzam sie. Nie raz tamtedy jezdze i niemam z tym skrzyzowaniem zazwyczaj problemu. Slaba widocznosc jest glownie na 20 stycznia jadac od kosciola milosierdIa w strone sp16. Trzeba sie dobrze wychylic aby zobaczyc czy nikt nie jedzie od strony przychodni po prawo. Mozna byloby rowniez dostawic lustro aby wspomoc widocznosc.

xyz

Oj, dla miasta dobry pomysł, bo najmniejszy wydatek, ale na głupotę kierujących i tak nie pomoże !
Pozdrawiam !

zainteresowany

Dlaczego Pan Stanek porusza temat podziałów politycznych? Jeśli ważne jest bezpieczeństwo mieszkańców to niepotrzebna tu polityka. Nawet jeśli w tej sprawie pomagają radni i inne polityczne osoby, to nawiązywanie do podziałów politycznych jest nietaktem społecznym.
Pan Stanek ma oczywiście racje w tym co mówi, lecz niepotrzebnie porusza „przy okazji” poboczny temat. Panie Włodzimierzu, z całym szacunkiem do Pana, lecz agresywna polityka w takim niewielkim mieście jest zbędna.

citizen

Racja !
A obiecał nie jątrzyć…

Kaiko

Ja proponuje zaorać to skrzyżowanie jak sprawia kierowcą trudności. Posadzić zieleń i bedzie pięknie i tanio.

YaGo

Ale z ciebie zgrywus… idąc tokiem twego rozumowania, to zaproponuj zaorać całe miasto, bo ciągle są z nim jakieś problemy…

Kaiko

Ha ha . Na głównej ulicy z torowiskiem to już dużo nie brakuje. Pozdrawiam.

YaGo

Nie tylko na głównej.
Pozdrawiam wzajemnie !

BobBudowniczy

Wyburzyć kamienicę! Po co rondo?