Strona główna Na sygnale Kryminalne Oszustwo na Facebook’u. Sprawa zgłoszona na policję

Oszustwo na Facebook’u. Sprawa zgłoszona na policję

12
Uwaga na podejrzane wiadomości od znajomych, którzy proszą o pomoc w dokonaniu płatności Blikiem.

Dziś takie wiadomości otrzymywali mieszkańcy Pabianic. Oszustwo jest bardzo proste. Ktoś podszywa się pod znajomego bądź włamuje na jego konto na FB i wysyła prywatną wiadomość z prośbą o dokonanie płatności Blikiem. Niektórzy, nie sprawdzając autentyczności takiej prośby dają się oszukać nawet na kilka tysięcy złotych. Udawany znajomy, po otrzymaniu kodu Blik wypłaca przy jego użyciu pieniądze z bankomatu i znika.
Dziś jedna z takich spraw została zgłoszona na policję.

BLIK to polski system płatności mobilnych. To sześciocyfrowy kod wyświetlany przez aplikację mobilną banku, który może służyć do zaakceptowania transakcji lub wypłaty z bankomatu, dokładnie tak, jakbyśmy płacili kartą. Kod wpisuje się do odpowiedniego okienka podczas zakupów internetowych, w terminalu bądź bankomacie.

REKLAMA
Poprzedni artykułMieszkańcy proszą o rondo: żyjemy w strachu
Następny artykuł63-latek ledwo wysiadł z auta. Zatrzymał go kierowca z Łodzi
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A gdyby tak zacząć złodziejom ucinać obie ręce jak za starych, dobrych czasów ??????

Jasne, wtedy po fakcie wystąpisz o odszkodowanie i rentę 😀 Masz przykład Komendy…

Zenek, to jest taki nawiedzony ” geniusz ” wszelkich komentarzy na tym Portalu. Jednak Komenda, to żaden jedyny przykład, bo jest kilkadziesiąt innych, tylko nie zajmuje się nimi C.

A mnie sąsiad zrobił zdjęcie z okna bloku i upowszechnił na Facebook’u z dopiskiem że jestem pedofilem gwałcicielem. Oczywiście Pabianiczanie traktują Facebook jak główne wydanie wiadomości i od kilku lat ubliżają mi codziennie na ulicy w całym mieście. W głowach się przewraca od tego głaskania telefonu i Facebooka!

Zgłoś sprawę na policję.

Monika, po kilku latach to se może zgłaszać ale w sądzie, sprawę cywilną 😉 Widać jest coś na rzeczy skoro nic nie zrobił jak pisze, przez kilka lat, a to wskazuje, że minęło już 3-5 lat 😛

Bardzo słaby trolling 😀 Masz wyobraźnię dziadku 😛 Skoro od razu nic z tym nie zrobiłeś, to co się dziwisz, to tak jakbyś sam się przyznał, że z cukierniczką biegasz do piaskownicy 😀 Więc z mojej strony lokówa i na księżyc 😀

Proboszcz z Woli?

Ja tego g…. jak Facebook nie używam i jestem szczęśliwy.

A ja używam, taki wymóg obecnych czasów, chcesz się gdzieś zalogować, to przez FB 😛 Po za tym, można kogoś częściej „złapać” w sensie kontaktu tam niż gdziekolwiek indziej, mail czy komunikator 😉 Tylko trzeba umieć z tego narzędzia korzystać, ale lepiej napisać wyssane z palca czekoladowe fantazje.

To nie jest żaden wymóg naszych czasów, tylko uzależnienie.
Do tego nie musisz się gdziekolwiek logować tylko przez Facebooka, to nie jest przymus.
Kto chce niech sobie go używa ,ja nie potrzebuje, jedynie Messenger jest ok. Smsy to przeżytek.

I dobrowolnie podajesz swe życie na talerzu korporacji. Logowanie przez Facebooka to proszenie się o kłopoty.