Strona główna Nie przegap Miejsce na seanse pod chmurką wybrane. Zadecydujmy o repertuarze!

Miejsce na seanse pod chmurką wybrane. Zadecydujmy o repertuarze!

15
Co najmniej dziesięć filmów ma być wyemitowanych w ramach letniego kina plenerowego, jakie zostanie zorganizowane w wakacje na pabianickim Lewitynie. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji już szuka firmy, która by się tego podjęła. 

Pieniądze na ten cel są zabezpieczone, bo seanse pod chmurką okazały się jednym z sześciu zwycięskich projektów w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego (pomysł uzyskał 522 głosy). Do dyspozycji jest 150 tys. zł, dzięki czemu latem pabianiczanie mogli wspólnie oglądać zróżnicowane pod względem gatunku produkcje.

Miejsce już wybrano – kino plenerowe powstanie na okrągłym, drewnianym tarasie przy wodnym placu zabaw.

– Ma on około 1200 metrów kwadratowych, co pozwoli na ustawienie na nim dużej liczby leżaków. Lokalizacja też jest dogodna, bo blisko głównego wejścia na Lewityn. Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą z niej zadowoleni – mówi Piotr Adamski, dyrektor obiektu.

MOSiR chce, aby kino plenerowe od początku do końca przygotowała zewnętrzna firma. Ona miałaby więc ustawić leżaki, zamontować ekran i zadbać o repertuar. Plan zakłada emisję filmów w lipcu i sierpniu oraz pod koniec czerwca i na początku września. Jakich?

– W tej kwestii chcielibyśmy poznać opinie pabianiczan i od nich dowiedzieć się, czy oczekują np. komedii, ambitnego kina, produkcji oskarowych czy jeszcze innych. Liczymy na podpowiedzi – dodaje dyrektor.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wszystkie części Piły!

Daleko od szosy

Daleko od noszy 😈

Harry Potter

Avengersów!

Ja to bym obejrzał coś od Marvela albo DC

A może jakaś sonda i wtedy głosowanie? 🙂

Najlepiej wszystkie odcinki Sondy 😁

jakiś dobry pornol bo mi stara w domu wyłącza!

Podróż za jeden uśmiech, Stawiam na Tolka Banana, Wakacje z duchami, Paragon Gola, Szaleństwa Majki Skowron.
To są filmy na lato. Nie młodzi poznają fajne polskie filmy

Zapomniałem o Panu Samochodziku

Przydałaby się jakaś dobra komedia, tylko nie polska… No i na pewno jakaś animacja dla najmłodszych ale taka którą starsi odbiorcy również mogliby z przyjemnością obejrzeć.

Bardzo fajny pomysł miał ktoś z tym kinem letnim!

Taka inicjatywa, by miała sens, powinna trafić do szerokiego grona odbiorców – stąd seanse należy rozdzielić pomiędzy różne grupy odbiorców. Raz komedia, raz mocny horror, czasem coś romantycznego a na finał mocna sensacja i klasyka starego kina. I wszyscy będą zadowoleni.

Fajna akcja z tym kinem, serio!

.

Niech się tym zajmie nasze kino Tomi. Znają się na rzeczy, mają doświadczenie, więc uda się zrobić to profesjonalnie. W Pabianicach jest też Pan (nie wiem jak sie nazywa), który zna sie świetnie na kinie. Współpracuje z Tomi na plenerach, a kiedyś z kawiarnią Piętro Niżej. Dzięki niemu poznałem świetne tytuły, może niech on pomoże.
Warto go znaleźć, zapewniam, że jest profesjonalistą.